Sisukord
Majandus
Postimees
03.02.2017
Eesti Dilbert Male Eesti lühiuudised Tagakülg Arveteklaarimine lõppes lasuga Rotermanni kvartalis Nupud Eesti uudiste küljele Hundid pistsid Viljandimaal nahka taksikoera Tartus püstitati Guinnessi rekord Hiiumaale tuleb Eesti suurim päikeseelektrijaam (11) RMK nõuab jahimeestelt põdrakahjustuste eest kahjutasu Politsei otsib jõhkrates röövides kahtlustatava mehe ohvreid Rakveres süütasid mänginud lapsed voodi Riik maksab piirimaa eest turuhinnast üle saja korra rohkem Horoskoop Üht Pirita korterit külastasid regulaarselt maod Palju õnne Estonias tähistati Tartu rahu aastapäeva Majandus Rootsi kinnisvarakontsern müüb Tallinna postimaja (11) Kõik kolivad Facebooki Investor Mari: sain kätte, mida tahtsin (1) Välismaa Soome-Vene topeltkodakondsusega ajateenija: kriisiolukorras kaitsen Soomet Välismaa lühiuudised 3.02.2017 Rindel käinud klassivennad: Ukrainas imet ei sünni Lahingud Ukrainas ei vaibu Tšetšeeni põgenikud ummistavad Euroopa piiripunkti Soome näeb topeltkondakondsetes julgeolekuriski (2) Arvamus Marti Aavik: olgu või Trump, USA kellavärk töötab (16) Heiki Luts: Narva kant pole mingi pommiauk (1) Leo Kaagjärv: kuidas hääldada eesti keeles nime Trump (2) Risto Berendson: «tintla» kättemaks vol 2 Juhtkiri: Donbassi kuum kartul (31) Postimees 1994. aastal: tervist, härra kindral Ahto Lobjakas: liberalismi ründavad nii massid kui neil ratsutavad populistid (13) Henrik Roonemaa: miks minu taevas on nutvad pilved (2) Lugeja kiri: mida teha roolijoodikutega? Kultuur «November»: vänge, naturalistlik, pöörane, eesti* (3) Ja pärast antropotseeni on äftekas ja siis on äfteka äftekas Kulkal uus kirjandusauhind Sport Niigi õhuke Kalev kaotas veel ühe mängija Spordi lühiuudised IAAFi presidenti süüdistatakse vassimises (1) Spordiraha jagati ümber: kaotajaid pole, mõni võitis ja juurde ei tulnud midagi Kas raha keelt ei vaigista isegi Trumpi määruste karussell? Tarbija Reisi lühid Tartu Aasta noorsootöötaja õpib noortelt iga päev midagi Tselluloositehas Emajõe äärde? Professori kinnitusel haisuprobleeme ei tekiks (2) Guinnessi rekordi meisterdamiseks kulus kolm päeva ja 180 000 patareid Eurorong ja alasti kuningas Üks võimalus: parv asendab Kaarsilda remondi ajal (2) Tark haldusreform tarkust hoidval Tartumaal (1) Kastivabrik tõi noored kodukülla tagasi (1) Aga mis kell see siis on? (1) Mõisavahesse kerkiva tervisekeskuse kohta saab sõna sekka öelda Tartu ja Narva noored vahetavad nädalaks kodud Meelelahutus Koomiks Sudoku

Investor Mari: sain kätte, mida tahtsin

2 min lugemist
Investor Mari FOTO: .

Tegin kolmapäeval ära ostu, millest olen juba mõnda aega unistanud.

Kasutasin ära pikalt tõusnud LHV aktsia mõnepäevast langust ning ostsin tasemelt 9,27 eurot sada aktsiat. Eks aeg näitab, kas ikkagi kiirustasin ostuga, aga vähemalt eile pööras LHV aktsia jälle kergele tõusule.

Miks see LHV mulle nii ahvatlev on tundunud? Eriti arvestades seda, et minust palju kogenumad investorid on LHV aktsiad juba maha müünud ja kasumi välja võtnud. Tegu on tugeva kodumaise pangaga, mille suhtumine klientidesse mulle meeldib. Samuti on sümpaatsed juhtide ja omanike väljaütlemised.

Jättes kõrvale emotsionaalse poole, millest investeerimisel kindlasti ei tohi lähtuda, on panga tulemused olnud seni tugevad. Järgmisel nädalal avalikustab pank neljanda kvartali ja auditeerimata aastatulemused, mis ootuste kohaselt on head. Ja muidugi ei tohi unustada LHV tugevaid pensionifonde, mis garanteeritult kasvavad.

Olen nüüd veidi rohkem kui kolm nädalat investeerimisega tegelenud ja julgustav on näha, et olen vahepeal ka mõne euroga plussis. Muidugi on see kommiraha ja aeg liiga lühike üldse mingite järelduste tegemiseks, aga hirmu investeerimise ees võtab kõvasti vähemaks. Ma polegi kohe jubedalt kõrbenud!

Kui seni olen 7000-eurosest pärandist ostnud aktsiaid ja fondiosakuid, siis nüüd teen juba arvutusi, palju suudaksin iga kuu investeerimise tarbeks palgast säästa. Praegu tundub, et minu enam-vähem keskmisest palgast on vähemalt sada eurot ikka võimalik iga kuu kõrvale panna. Postimehe majandustoimetus lubas lähiajal teha põhjaliku loo sellest, kas ja kuidas saja euro kaupa investeerida, loodan, et saan sellest lisainspiratsiooni.

Investor Mari portfell 2. veebruaril:

  • 81 Merko Ehituse aktsiat, ostuväärtus 746 eurot, turuväärtus 752,49.
  • 54 Tallinna Vee aktsiat, ostuväärtus 745 eurot, turuväärtus 745 eurot.
  • 26 Jaapani indeksfondi osakut, ostuväärtus 994 eurot, turuväärtus 905,54 eurot.
  • 2000 Šiaulių panga aktsiat, ostuväärtus 920 eurot, turuväärtus 918 eurot.
  • 100 LHV aktsiat, ostuväärtus 927 eurot, turuväärtus 944 eurot.

Investor Mari on Postimehe väljamõeldud investor, kes investeerib päris raha väikeste summade haaval.

Seotud lood
02.02.2017 04.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto