Sisukord
Kultuur
Tänane leht
04.02.2017
Eesti Kodanikuks pürgijaid võib oodata kindla sissetuleku nõue (5) Mälumäng Metropoli hotelli tulistaja peidab end politsei eest Horoskoop Palju õnne Dilbert Male Jaapanlane, kes tunneb Jaan Tõnissoni Ninasarvik peab sünnipäeva Arstid teevad ettevalmistusi streigiks Meremuuseum tõmbas kaotsis asjadele kriipsu peale Tosin liikursuurtükki nelja aastaga (29) Majandus Majanduse lühiuudised Kõrgem kütusehind veab üles ka bussipiletite hinnad (1) Välismaa Rumeenlastel korruptsioonist mõõt täis Louvre’i juures ründas mees sõdureid matšeetega Arvamus Postimees 1893. aastal: Soomes 40 kraadi külma Kalev Vilgats: rong sahiseb läbi Pärnu (5) Saksa sotside päästeingel Üllatajast poodnik-pankur Parimaks treenitakse Kratt aitab ikka Juhtkiri: tegijal juhtub – ja kõik? (1) Ene Pajula veste: Mammi meelest oli ERMi hernesupp suurepärane EKI keelekool: Kihnu keele kiituseks Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Kultuur Kärbsed lähivaates Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Keskeakriis koidab Aja auk. Popmuusik Sport Spordi lühiuudised Jacksoni skandaali korduse ja legendide ootuses Tänak ootab adrenaliinilaksu, Latvala hoiatab Ogier' matkimise eest Eestlased Pyeongchangist: mugav, aga idamaise kiiksuga (1) AK Peeter Espak: «avatus» ja «sallivus» eestlast ei iseloomusta, oleme umbusklikud patrioodid (5) Kärbsed lähivaates Roboti robinsonaad Eesti kultuuri täheatlas: manifestide ajastu Punk või äri, äri Keskeakriis koidab Kaasakiskuv jutustus Tallinna vanalinnast Aja auk. Popmuusik Nädala plaat. Tagasi normaalsusesse Hundisilmalt Soome püssi alla – ühe soomepoisi teekond (4) Poiss, kes tantsis hobuste ja päikesega (2) Peeter Langovitsi tagasivaade: uued kiirabiautod tulid vastiseseisvunud Eestisse Lõuna-Koreast Heili Sepp: kaalul on sõnavabadus (9) Risto Berendson: valikud ei ole alati mustvalged (6) Jelena Skulskaja: perekondlik patriotism (1) Raimund Ubar: tõe haprusest teaduse ja ühiskonna dialoogis (2) Arter Horoskoop Ilona Leib: teretamisest ja teretamata jätmisest (1) Rehepapid novembris Asjad, mida paljud meist enam ei mäleta... (65) Härrasmehe tagasitulek – welcome, chap! (1) Tõnis Niinemets: sisimas meeldib mulle olla sarimõrvar (2) Kui suur on valu hind? (1) Stockholmi sisustusmess pakub ideid ja silmailu Jaapani cool ja Lapi külm Küüslauk. Aga must Mis tegi tegelikult Trumpist presidendi? Tõsielusari! (4) Kuidas pääseda Eurovisiooni finaali? Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskeakriis koidab

1 min lugemist
Sepultura- Machine Messiah FOTO: Kuvatõmmis

Sepultura

Machine Messiah

Nuclear Blast

Hinne: 3

Tellijale Tellijale

Albumi algus on paljulubav, kui tavapärasest Sepulturast pisut aeglasem nimilugu muudab korduvalt suunda ja näitab bändi mitmekülgsust. Kahjuks järgneb arusaamatult palju vanamoodsat thrash metal’it, mis kõik sulab tajus kokku. Tausta lisanduvad pseudo-Araabia/Põhja-Aafrika viiulid külvavad veelgi segadust – kas see on iroonia «Lawrence Of Arabia» teemal või nende kummardus 1970ndate raskerokile? Suurem osa albumist mattub selle thrash-kohtub-viiulitega-veidruse alla ja tekitab tahtmise öelda, et lõpetage pillidega eputamine ja tehke muusikat!

Aga aeg-ajalt üllatatakse ka positiivselt – näiteks instrumentaallugu «Iceberg Dances» on parimate traditsioonide kohane progerokk, koos klassikalise kitarri ja Hammondi soologa, mis kõlab, nagu Al Di Meola oleks (vana) Deep Purple’i uus kitarrist. Kui tempo langeb, kõlab muusika kokku paremini, enamasti aga proovitakse siis kohe taas, justkui häbenedes puhast thrash’i teha, ja tulemus pole veenev. Kogu plaadi kaootilisuse võtab kokku lisaloona paigutatud jaapanikeelse lastelaulu Motörheadi võtmes kaver. Pärast seda tekib paratamatult mõte, et äkki nad tegidki lihtsalt nalja.

03.02.2017 06.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto