P, 29.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hundid pistsid Viljandimaal nahka taksikoera

Marko Suurmägi
, Sakala peatoimetaja asetäitja
Hundid pistsid Viljandimaal nahka taksikoera
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ainja külas elav Robi Saareluht märkas hunti oma põllul kolmapäeva lõuna ajal. Metsa tormas tema koer, kelle kiskja maha murdis ja ära sõi. Alles jäi vaid koera pea. Pildid on tehtud sündmuskohal päev hiljem.
Ainja külas elav Robi Saareluht märkas hunti oma põllul kolmapäeva lõuna ajal. Metsa tormas tema koer, kelle kiskja maha murdis ja ära sõi. Alles jäi vaid koera pea. Pildid on tehtud sündmuskohal päev hiljem. Foto: Marko Saarm

«Võttis nagu kass hiire hambu ja läks,» jutustas Karksi vallas Ainja külas elav Robi Saareluht, kuidas hunt kolmapäeva lõuna ajal tema kolmeaastase taksikoera minema viis. Päev hiljem leidis omanik metsast koera pea.

Ainja krossirajast mõne kilomeetri kaugusel talus elav Saareluht tuli kolmapäeval autoga Karksi-Nuiast ning märkas, kuidas tema koduõue lähedal põllul jalutab hunt.

«Aastane laika läks talle kohe kallale ja kargas turja,» rääkis ta. Metsloom põgenes ning jahikoer teda jälitama ei läinud. Saareluht, kes on ise jahimees, võttis seepeale püssi ja läks asja uurima. Selgus, et tema maja ümber oli tiirutanud vähemalt kaks hunti. Loomi ei olnud heidutanud ka vaevalt sada meetrit eemal võsas tööd teinud saemees.

Tagasi üles