Rumeenlastel korruptsioonist mõõt täis

Kohaliku ajakirjaniku Mircea Barbu sõnul ei näita meeleavaldused raugemismärki, pigem peaks nädalavahetusel tänavatele tulema veelgi rohkem inimesi, eriti pühapäeval. FOTO: DANIEL MIHAILESCU/AFP/Scanpix

Ühe Bukaresti väikefirma omanikud otsustasid eile, et kolivad «kontori» ajutiselt linna keskväljakule Piata Victorieile, sest nii saavad töötajad samal ajal tööd teha ja meelt avaldada, rääkis Postimehele Rumeenia päevalehe Adevărul ajakirjanik Mircea Barbu.

Tellijale Tellijale

Lõppeva nädala on tänavatel veetnud sajad tuhanded rumeenlased, et protesteerida valitsuse plaani vastu suruda läbi määrus, mille alusel ei ole võimu kuritarvitamine enam kriminaalkorras karistatav. Aga just korruptsioon on olnud 2007. aastast Euroopa Liitu kuuluva riigi suurim kirstunael.

Rumeenia peaminister Sorin Grindeanu on aga jäänud endale kindlaks, hoolimata riigi suurimatest protestidest pärast sotsialistliku süsteemi kokkuvarisemist 1989. aastal. «Me langetasime valitsuses otsuse ja jätkame selle elluviimist,» ütles Grindeanu.

03.02.2017 06.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto