T, 29.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ninasarvik peab sünnipäeva

Postimees
Ninasarvik peab sünnipäeva
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ninasarvik Kigoma saab teisipäeval seitsmeaastaseks.
Ninasarvik Kigoma saab teisipäeval seitsmeaastaseks. Foto: Inari Leiman / Tallinna loomaaed

Tuleval teisipäeval, 7. veebruaril saab seitsmeaastaseks Ida-Aafrika teravmokk-ninasarvik Kigoma. Tema elust ja olemisest Tallinna loomaaias saab lugeda loomaaia kodulehelt. Sünnipäevatort antakse tähtpäevalisele üle kell üks päeval.

Lumine loomaaed on valge ja rahulik. Ja kuigi lund pole just palju, naudivad muskusveised talve täiel rinnal. Lumeleopardid paarituvad. Sõraliste majas jätkuvad kodukitsede poegimised. 1. veebruaril alustasid poegimist ka laste loomaaia kameruni kääbuskodukitsed. Kesknädala pärastlõunal ilmavalgust näinud kahele Tetise tallekesele järgnesid neljapäeva õhtupoolikul veel kolm Kotja tallekest. Uute ilmakodanike uudistajad on laste loomaaeda oodatud.

Kullimägi suleti osaliselt külastajaile, sest viimasel jaanuaripäeval munes habekotkas kaamelivillaga soojustatud pessa ühe muna. Haudumise kulgu on kõigil huvilistel võimalik jälgida loomaaia kodulehe pesakaamera vahendusel.

Looduskooli metoodikud viivad läbi õppeprogramme ja huviringide tunde ning aitavad lastegruppidel talvise loomaaia võlusid avastada.

Loomaaed ja SA Lutreola kogusid koos heade vabatahtlikest abilistega möödunud aastal mitme loomaliigi (euroopa naarits, amuuri leopard ja amuuri tiiger, lumeleopard, ninasarvik) kaitse ja püsimajäämise toetuseks heategevuslikke müüke ja kohvikuõhtuid läbi viies ning annetusi kogudes ligi 5700 eurot. Summad kanti vastavate liikide kaitseorganisatsioonide arvetele.

Tagasi üles