Sisukord
Arter
Tänane leht
11.02.2017
Eesti Auto hakkab ise abi kutsuma (2) Mälumäng Lasteaed Krõll ei saa ministri määruse alusel toetust Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Hahad üha häälekamad Tagakülg Esikülg 11.02 Majandus Sulev Loo lahkub Eesti Raudtee juhi kohalt Majanduse lühiuudised Välismaa Colombia kokakasvatajad kardavad mässuliste lahkumist Trumpi migrandikeeldu tabas tagasilöök Miski on mäda Vene luures Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: presidendile residents Maardusse (14) Rahva sõber Iohannis Hommikumaa tark Kõigi aegade parim Veidra telepere looja Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Edasi 1984. aastal: tartlased leinavad Jaanus Piirsalu: hurraa 1992. aasta valijale! (4) Kultuur Hardo Aasmäe mõtteid neljast kümnendist (1) Jaak Alliku eludraama: vere hääled Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Sugrimugri maagilne naturalism Raimo Pullati Tallinna-inventuur Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari «Maailma suurim patt on argus!» Aja auk. Seks kui neuroos Hommikumaa tark (1) Sport Tänak näitas head kiirust, boonuseks katsevõit Johaug lubati olümpiale, kuid vaid esialgu Vinge tagasitulek aitas Fed Cupi naiskonnal eesmärgi täita Töötõend prügikastis ja öine reid Tallinn Auto hakkab ise abi kutsuma (2) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome peaministri esimene visiit Eestisse Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: veidi kahju, et meil enam kommunistlikku parteid pole... (1) Enn Tõugu: masinad on üha targemad, mis edasi saab? (3) Ukraina politoloog: Maidanid käivad Ukrainas kiiresti, muutused mitte nii väga (13) Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Olümpiamängud kui Kolmanda Reichi apoteoos Raimo Pullati Tallinna-inventuur Jaak Alliku eludraama: vere hääled Sugrimugri maagilne naturalism Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari Aja auk. Seks kui neuroos Eesti kultuuri täheatlas: rahvusülikooli asutamine Arter Kalliskivid ja teised kallid kivid Sisemine valgus Maraton, mu rõõm ja kannatus «Baleriin» sütitab nii suuri kui ka väikeseid Põhjamaade suurim paadimess meelitab Soome eripäraga Sõiduproov. Lexus IS: Roheline tee Arst, kelle missioon ja seiklus on Kihnus Vennatapusõjad Eesti suusaradadel «Sangarite» looja Jaak Kilmi mõtleb filme tehes oma lõbu ja lusti peale Eesti ristsõnameister sihib Cambridge'i Postimehe nädalahoroskoop 11.–17. veebruar Ossipiff – kaunitar mitmekülgse lisavarustusega «Eesti laul 2017» stardib täna! (5) Veganid keedavad suppi Elukutse – juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Sisemine valgus

3 min lugemist
Kirjanik Jüri Kolk 2016. aastal Kirjandusmuuseumis Gustav Suitsu luulepreemia võitjana auhinda kätte saamas. FOTO: Kristjan Teedema / Postimees

Mulle öeldi hiljuti, et peaksin endasse paremini suhtuma. Uute inimestega kohtudes peaksin olema veendunud, et nad tahavad mind näha, just mind. Peaksin tundma, et mu isiksuse sära valgustab tervet ruumi. 

Tellijale Tellijale

Võiksin võtta suhtlemist teiste inimestega mänguna, vaheldusena. Ma võiksin seda võtta puhkusena iseendast, võimalusena pugeda välja oma kestast, teeselda kedagi teist, ollagi see teine, aga samas olla sisemiselt laetud, pakatav. Ma võiks inimestelt küsida nende töö ja eluolu kohta, ma võiks ahvatleda neid ennast mulle avama just selles mõnusas kihis, milles liiguvad näiteks elulooraamatud – kõik, mida teeb ja mõtleb minajutustaja, on õilis, teiste poolt oodatud ja hinnatud, huvitab teisi juba vaikimisi. Ma võiksin neid ärgitada visandama minu jaoks oma elulooraamatute sisukordi.

Hiljuti sattusin tunnistama, kuidas üks inimene ennast pildistas. Tema suunurgad kerkisid, kõrgemale polnud võimalik, ta nägu hiilgas üüratust õnnest, tema vaba käe pöial oli tõstetud kaadrisse, et veenda kõiki selle foto võimalikke vaatajaid (olgu neid palju!) tema reisi rõõmurikkuses. Ta seisis, sättides kaadrit, lihvides naeratust (see säras nagu kuningliku perekonna lauahõbe), täiustades oma kehahoiakut (ta muutus õhuliseks, nagu jaksaks joosta ja hüpata, ehk koguni teha mõned kätekõverdused), kontrollides, kas maamärk tema selja taga jääb fotole äratuntavana – ühesõnaga, tegi hoolikalt ja kannatlikult kõik, mida inimene peab tegema, kui tahab endast head fotot, paraadportreed.

10.02.2017 13.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto