K, 8.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tublid väikevallad on haldusreformi nõrk koht

Joosep Värk
, reporter
Tublid väikevallad on haldusreformi nõrk koht
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1

Eelmise aasta lõpul astus ametisse uus valitsus, mille värskeid liikmeid Postimees intervjueeris. Kuna riigihaldusministri haldusalas olid tol hetkel kiired ajad ning mitmed otsused olid alles tegemisel, avaldame viimase intervjuu värske riigihaldusministriga alles täna – ligi kuu pärast liitumistähtaja möödumist.

-Mihhail Korb, te olete jõudnud ametis olla juba kaks kuud ja selle aja sisse on jäänud ühe suure reformi kõige otsustavamad hetked. Naljakas küsida, aga kas olete jõudnud end selle kõrvalt ka kogu haldusala asjadega kurssi viia?

Haldusreform on riigireformi üks osa. Tegelikult on see territoriaalne ümberjaotus, aga küsimusi ei teki mitte sellega seoses, kuidas liita, lahutada ja ühendada, vaid mis saab edasi. Missugused ülesanded on uutel kohalikel omavalitstel ja kuidas neid rahastama hakatakse. Territoriaalse reformi pilt on enam-vähem selge. Samas on minu roll siin suhteliselt väike, sest eelmise valitsuse paika pandud plaani järgi ühines ligi 80 protsenti omavalitsusi ära.

Tagasi üles