Sisukord
Eesti
Postimees
07.02.2017
Eesti Tublid väikevallad on haldusreformi nõrk koht (1) DNA-uuring: Balti hõimud võtsid põllumajanduse üle ilma Lähis-Ida asustajatega ristumata (3) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lasnamäele rajatav Tallinna suurhaigla ei jää PERHile alla (5) Horoskoop Dokumendiäri algas politseinike aitamisest Operatsioon Maarika ehk kriminaalsete naiste dokumendiäri (8) Ebaõnnestunud värbamine juuksuritoolist Mahukas uurimine Dokumendiäri osalised said kohtus karistada Politsei asejuht Pärkna: oleme dokumendiäri juhtumist õppinud Прийт Пяркна: история с «паспортной мафией» стала уроком для полиции Majandus Eesti suurim ravimitootja on bürokraatia tõttu Leetu pagemas (2) Majanduse lühiuudised2 Majanduse lühiuudised Eesti suurim ravimitootja on bürokraatia tõttu Leetu pagemas Topeltmäng tuunikala ja salalaenuga Välismaa Kuninganna Elizabeth II-l täitus troonil 65 aastat KOHALIK VAADE. Pinge Hispaania ja Kataloonia vahel kasvab (1) Baieri konservatiivid soostusid Merkelit toetama IT-firmad ja julgeolekuametnikud koonduvad Trumpi reisikeelu vastu (7) Afgaani noored saavad seksuaalõpetust abiliinilt Välismaa lühiuudised 07.02. Arvamus Nils Niitra: 16 liiga pikka aastat (1) Eerik-Niiles Kross: Päts ja meie (67) Juhtkiri: korruptsiooni ootamatu kokteil (1) Postimees 1938. aastal: kaubalepingud on rahu abinõu – Ameerika riigisekretär Marko Udras: palgalõhet ei saa kaotada bürokraatia abil (1) Kultuur Kirjanikud mängivad ajalooga Ehitaja pilk elukeskkonna kvaliteedile Sport Spordi lühiuudised Kamerun on Aafrika kuningas Laskesuusatamise MM: loodame parimat, oleme valmis halvimaks (1) Kas USA sai endale läbi aegade parima sportlase? Arvamused lahknevad: kas volle järelkasvu vähenemises on süüdi jalgpall või miski muu? Tartu Eesti sajas sünnipäev jõuab võimsalt ka Tartusse Segadus lasteaiaarvetega tegi vanematest ootamatult võlglased Ülikooli Maarjamõisa linnak laieneb üle terve põllu ning saab poe ja pargi Kuidas kaks muumiat Emajõelinna jõudsid Muumiad leidsid lõpuks väärilise ruumi Heategev raha tõi kliinikumile sünnitust matkiva nuku Aken maailma on avatud juba 60 aastat Tartusse tuleb autode romuralli park Ropka mõisa suur kelder kaob peagi linnapildist Esimene rahvuslik lasteaed talletab oma loo Meelelahutus Koomiks Sudoku

Operatsioon Maarika ehk kriminaalsete naiste dokumendiäri

5 min lugemist
Maarika ehk Ljubov Genrihson juhtis politsei väitel nn passiffiat. Naine ise eitab süüdistusi. FOTO: ERR

Politsei sisekontrolli mitu aastat kestnud pingutused olid üle-eelmiseks aastaks korduvalt liiva jooksnud. Info, et politseist saab raha eest osta Eesti kodakondsust, oli küll äärmiselt intrigeeriv, kuid selle kontrollimiseks alates 2013. aastast korraldatud kaks jälituskombinatsiooni ei olnud  tulemust andnud.

Tellijale Tellijale

Ainuke tulemus oli umbmäärane teadmine, kes võis olla skeemi taga. 2015. aasta alguses oli uurijail käsil viimane kombinatsioon: nad saatsid oma agendi ühe dokumendiäri arvatava asjaosalisega ehku peale rääkima. Tegelikult polnud see siseuurijaile esimene kord selle naisega õnne proovida. Eelmisel korral oli kahtlustatav aga jätnud kontakti võtnuile mulje, et ei tea asjast midagi.

Et mitte taas järsku eitust kuulda, pidi uue kontaktiotsija taust olema usutavam. Nii rääkiski agent naisele, kuidas oli tuttavate käest kuulnud, nagu saaks naine teda  Eesti kodakondsuse hankimisel aidata, ning selgitas, et tavatingimustel on see tema puhul välistatud, sest tal on kehtiv kriminaalkaristus.

06.02.2017 08.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto