Sisukord
Laskesuusatamine
Postimees
07.02.2017
Eesti Tublid väikevallad on haldusreformi nõrk koht (1) DNA-uuring: Balti hõimud võtsid põllumajanduse üle ilma Lähis-Ida asustajatega ristumata (3) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Lasnamäele rajatav Tallinna suurhaigla ei jää PERHile alla (5) Horoskoop Dokumendiäri algas politseinike aitamisest Operatsioon Maarika ehk kriminaalsete naiste dokumendiäri (8) Ebaõnnestunud värbamine juuksuritoolist Mahukas uurimine Dokumendiäri osalised said kohtus karistada Politsei asejuht Pärkna: oleme dokumendiäri juhtumist õppinud Прийт Пяркна: история с «паспортной мафией» стала уроком для полиции Majandus Eesti suurim ravimitootja on bürokraatia tõttu Leetu pagemas (2) Majanduse lühiuudised2 Majanduse lühiuudised Eesti suurim ravimitootja on bürokraatia tõttu Leetu pagemas Topeltmäng tuunikala ja salalaenuga Välismaa Kuninganna Elizabeth II-l täitus troonil 65 aastat KOHALIK VAADE. Pinge Hispaania ja Kataloonia vahel kasvab (1) Baieri konservatiivid soostusid Merkelit toetama IT-firmad ja julgeolekuametnikud koonduvad Trumpi reisikeelu vastu (7) Afgaani noored saavad seksuaalõpetust abiliinilt Välismaa lühiuudised 07.02. Arvamus Nils Niitra: 16 liiga pikka aastat (1) Eerik-Niiles Kross: Päts ja meie (67) Juhtkiri: korruptsiooni ootamatu kokteil (1) Postimees 1938. aastal: kaubalepingud on rahu abinõu – Ameerika riigisekretär Marko Udras: palgalõhet ei saa kaotada bürokraatia abil (1) Kultuur Kirjanikud mängivad ajalooga Ehitaja pilk elukeskkonna kvaliteedile Sport Spordi lühiuudised Kamerun on Aafrika kuningas Laskesuusatamise MM: loodame parimat, oleme valmis halvimaks (1) Kas USA sai endale läbi aegade parima sportlase? Arvamused lahknevad: kas volle järelkasvu vähenemises on süüdi jalgpall või miski muu? Tartu Eesti sajas sünnipäev jõuab võimsalt ka Tartusse Segadus lasteaiaarvetega tegi vanematest ootamatult võlglased Ülikooli Maarjamõisa linnak laieneb üle terve põllu ning saab poe ja pargi Kuidas kaks muumiat Emajõelinna jõudsid Muumiad leidsid lõpuks väärilise ruumi Heategev raha tõi kliinikumile sünnitust matkiva nuku Aken maailma on avatud juba 60 aastat Tartusse tuleb autode romuralli park Ropka mõisa suur kelder kaob peagi linnapildist Esimene rahvuslik lasteaed talletab oma loo Meelelahutus Koomiks Sudoku

Laskesuusatamise MM: loodame parimat, oleme valmis halvimaks

3 min lugemist
Eesti laskesuusakoondise lasketreener Indrek Tobreluts. FOTO: TAIRO LUTTER/PM/SCANPIX BALTICS

Eestlased sõidavad neljapäeval Hochfilzenis algavale laskesuusatamise MMile suuremate lootusteta. Kui varasematel aastatel võisid huvilised MMi eel leida põhjuseid, miks kõrgeid kohti soovida, siis nüüd on latt eriti madalale seatud. Eesti laskesuusatajad on MK-sarjas kamba peale punktikohale jõudnud vaid ühel korral, seega on iga ilus esitus boonuseks. Mida rohkem neid tuleb, seda parem, aga võib-olla on targem talitada koondise lasketreeneri Indrek Tobrelutsu kombel ja kindlaid eesmärke mitte seada. Nii on kõigil lihtsam.

Tellijale Tellijale

Tobrelutsu sõnul oleks loogiline, et kõigi koondislaste vorm on parem kui näiteks kuu aega tagasi, aga näiteks Kalev Ermitsa hooaja on vinduv viirushaigus nii põhjalikult ära rikkunud, et mullu läbimurdeaasta teinud elvalase sõiduvorm on endiselt suur küsimärk.

«Roland Lessing näitas hiljuti peetud EMil, et tema seisund on juba päris korralik, ja loodan tagasihoidlikult, et ta on võimeline konkurentsis püsima. Kauri Kõiv näitas viimasel MK-etapil, et tema seisund on oluliselt parem kui jaanuari alguses, ja Rene Zahkna tegi hea teatesõidu,» kirjeldas Tobreluts Eesti meestekoondise kolme eeldatava põhitegija seisu. Lisaks sõidab Austriasse Martin Remmelg.

Naistest lähevad Hochfilzenisse Kadri Lehtla, Johanna Talihärm, Kristel Viigipuu ja reieluukaelamurrust taastunud Meril Beilmann. Eelnevatel hooaegadel naistekoondise liider olnud Lehtla on viimasel ajal silma paistnud eriti nigela sõiduvormiga, aga Tobrelutsu sõnul peaks nii tema kui USAs treeninud Talihärma seisund üsna korralik olema. Vähemalt võiks, sest kogu koondis ajastas treeningud just MMi silmas pidades.

06.02.2017 08.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto