Tosin kuud plaanist teenuseni

Puudega lapse ravimine, hooldamine ja arendamine võtab palju aega, mistõttu muutub pereelu sageli puudega lapse keskseks. Foto on illustratiivne. FOTO: Andrus Eesmaa

Eelmise aasta algusest seisab seaduses punkt, et riik võib rahanappuse korral puudega lapsed kuni aastaks abijärjekorda panna. Praegu on ootel mitusada last, lapsevanema teeb niisugune olukord murelikuks.

Tellijale Tellijale

«Aasta sai just alata, kui riik tegi puudega laste vanematele ebameeldiva üllatuse,» sõnas Postimehe poole pöördunud lapsevanem Andres Selg.

Kui inimesel on puue ja tal on eluga toimetulekul raskusi, saab taotleda sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust, mis aitab abivajajal oskusi arendada. Selleks tehakse rehabilitatsiooniplaan, mille järgi hakatakse inimese arengut mitme aasta vältel toetama. Ka Selja lapsele on selline plaan tehtud.

«Laste puhul on nii, et kui areng õnnestub ja lapsel kaob puue ära, on asi lõpetatud,» ütles Selg. Teekond plaanist teenuseni võib aga praegu venida kuni aastapikkuseks, mis tähendab, et ootele on pandud nii füsioteraapia, tegevusteraapia, logopeed kui ka massaaž, mida lapsel oleks vaja kohe.

11.02.2017 14.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto