Sisukord
Eesti
Tänane leht
13.02.2017
Eesti Tosin kuud plaanist teenuseni Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Järva-Jaani rand kihas suplejatest Horoskoop Tagakülg Sisekaitseakadeemia saatus ripub niidi otsas (25) Riik loob infotelefoni suurte kriiside puhuks Parteide arvates peaks presidendil olema residents (3) Ossinovski: uus valitsus muutis ettekujutust võimust Majandus Majanduse lühiuudised2 Tulemas on maailma suurim börsiettevõte Majanduse lühiuudised Investor Mari: minu esimene kuu Välismaa Saksamaa uueks presidendiks valiti Frank-Walter Steinmeier AJA PEEGEL. Iisraeli kadunud laste müsteerium (1) Skandaalid heidavad valgust Indoneesia hämaratele sektidele (1) Arvamus Oudekki Loone: palgalõhe lahendus on info avalikustamises ja kollektiivlepingutes (7) Jaak Vilo: paneme e-tiigri päriselt programmeerimist õppima (13) Kadri Veermäe: Merkel pole enam võitmatu (2) Postimees 1928. aastal: Tartu majaomanikud tegid üürnikele vabariigi aastapäeval kingituse Juhtkiri: sisekaitseakadeemia kolimisest on saanud asi iseeneses Scott Abel: Trumpi ülestegemata voodi (1) Gert Jostov: kaubandussõda ohustab Eesti heaolu Sport Ränkel võitis sprindi ja klassikasõidu Spordi lühiuudised Kõiv sõitis end MMil kahel korral punktidele Kiirust ja küpsust jagus, puudu jäi vaid võit Sildarud pälvivad väärilist tunnustust Fed Cupi naiskond üllatas meeldivalt Tänak püstitas rekordi, mis tühistas katse (1) Head algused tõid Beljajevale väärt esikoha Tarbija Mida peaks sel aastal teadma tuludeklaratsiooni esitamisest? (2) Eesti suureks juubeliks valmib nii spetsiaalseid maiustusi kui ka napsi Tarbijakülje lühiuudised Sõbrapäev toob poodidesse ohtrasti kommivalikut Vaata, kui palju maksab kulleriga roosikimbu saatmine Tartu Suur võidusõit: kärnatajad kihutasid Verevil Prügisõja tulemus: jäätmevedu ähvardab Tartus suvel kallineda Türgi vabatahtlik: eestlased pole külmad Vaksalis tuleb endiselt kaua bussi oodata Looduslikud jäärajad ootavad masinatega talvenautijaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tosin kuud plaanist teenuseni

5 min lugemist
Puudega lapse ravimine, hooldamine ja arendamine võtab palju aega, mistõttu muutub pereelu sageli puudega lapse keskseks. Foto on illustratiivne. FOTO: Andrus Eesmaa

Eelmise aasta algusest seisab seaduses punkt, et riik võib rahanappuse korral puudega lapsed kuni aastaks abijärjekorda panna. Praegu on ootel mitusada last, lapsevanema teeb niisugune olukord murelikuks.

Tellijale Tellijale

«Aasta sai just alata, kui riik tegi puudega laste vanematele ebameeldiva üllatuse,» sõnas Postimehe poole pöördunud lapsevanem Andres Selg.

Kui inimesel on puue ja tal on eluga toimetulekul raskusi, saab taotleda sotsiaalse rehabilitatsiooni teenust, mis aitab abivajajal oskusi arendada. Selleks tehakse rehabilitatsiooniplaan, mille järgi hakatakse inimese arengut mitme aasta vältel toetama. Ka Selja lapsele on selline plaan tehtud.

«Laste puhul on nii, et kui areng õnnestub ja lapsel kaob puue ära, on asi lõpetatud,» ütles Selg. Teekond plaanist teenuseni võib aga praegu venida kuni aastapikkuseks, mis tähendab, et ootele on pandud nii füsioteraapia, tegevusteraapia, logopeed kui ka massaaž, mida lapsel oleks vaja kohe.

11.02.2017 14.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto