Sisukord
Arvustused
Postimees
08.02.2017
Eesti Lužkov: Savisaar on riiklikult mõtlev poliitik (21) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tasuta bussisõit võib kaasa tuua liinide sulgemise (4) Horoskoop Tagakülg Eesti majanduse lühiuudised Lühemad Eesti uudised Eesti lühiuudised Esikülg 8. veebruar Majandus Eesti majanduse lühiuudised Kas ametnikud üritasid vaba turgu kinni keerata? Meie piirkonna pankadel oli suurepärane aasta (3) Välismaa Meeleavaldajad suurendasid panuseid Noored jaapanlased sõja pärast süüd ei tunne (1) Välismaa lühiuudised 8.02.2017 Vastuoluline uuring: naiste ümberlõikamine võib anda evolutsioonilise eelise (6) Arvamus Andres Reimer: kõhule tuleb tätoveerida ahvi ja Kivirähki portree kõrvuti (16) Erkki Bahovski: laskemoon antiamerikanismile (12) Helmen Kütt: uued põlvkonnad viinaveast priiks! (5) Tuul Sepp: kas me saame aru, mida tähendab stress? (3) Katrin Koov: miks Eesti avalik ruum lonkab? (1) Kultuur Mustlasdžässi helide saatel Keskpärane lavastus head muusikat ei riku Kultuuri lühid Sport Volkswageni uued autod jäeti lõplikult stardiloata Spordi lühiuudised Eesti Fed Cupi naiskond – noored, aga julged Kergejõustiku inimkaubandusele pandi piir. Vähemalt ajutiselt Must stsenaarium lööks kõikuma ka järgmise Tartu maratoni toimumise Tarbija Miks ei tasu võtta liiga suurt kogust D-vitamiini? (1) Tartu Internetiga sina peal noored õpivad ohtudest hoiduma Uue spaa kliente pahandavad napsitajad ja nende tühjad topsid Sõpruse silla lambid vajavad süttimiseks varsti õhukaableid (3) Kulturismimeister treenib Nõos vägilasi Arstide kuulus ringauditoorium muutis värvi Uus põlvkond võimlemistähti astub täiskasvanumaailma Rukkilille lasteaia värske ilme andis kõigile uue hingamise Meelelahutus Koomiks Sudoku

Keskpärane lavastus head muusikat ei riku

4 min lugemist
René Soom ja Kristel Pärtna FOTO: Estonia

Rahvusooperi uuslavastuse, Mozarti «Figaro pulma» režii on viimistletud ja läbimõeldud, aga kokkuvõttes meenutab pigem korralikku koolitööd kui tänapäevast kunstiteost. Hulljulged tempod ja lauljate täpsed ansamblid kannavad teose uhkelt õnneliku lõpuni.

Tellijale Tellijale

230 aasta eest Viinis esimest korda lavale jõudnud W. A. Mozarti koomiline ooper «Figaro pulm» Lorenzo da Ponte libretole kuulub igasuguse kahtluseta ooperiklassika rammusamasse koorekihti. Kevadhooajal on ooperiklassika laval nii meil, Riias kui ka Vilniuses, kokku poolesajas teatris üle maailma.

Tundub isegi kummaline, et sel sajandil on tegemist alles esimese lavastusega Rahvusooperis – viimasest esietendusest on möödunud 21 aastat. Küllap mäletavad paljud nii 1989. kui ka 1996. aasta lavastusi ja tunnevad Krahvi osas ära Aare Saali, kes oli mõlema eelmise lavastuse Figaro. Ka teine Krahv, Rauno Elp on ooperis debüteerinud nimikangelasena.

07.02.2017 09.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto