Sisukord
Arter
Tänane leht
11.02.2017
Eesti Auto hakkab ise abi kutsuma (2) Mälumäng Lasteaed Krõll ei saa ministri määruse alusel toetust Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Hahad üha häälekamad Tagakülg Esikülg 11.02 Majandus Sulev Loo lahkub Eesti Raudtee juhi kohalt Majanduse lühiuudised Välismaa Colombia kokakasvatajad kardavad mässuliste lahkumist Trumpi migrandikeeldu tabas tagasilöök Miski on mäda Vene luures Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: presidendile residents Maardusse (14) Rahva sõber Iohannis Hommikumaa tark Kõigi aegade parim Veidra telepere looja Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Edasi 1984. aastal: tartlased leinavad Jaanus Piirsalu: hurraa 1992. aasta valijale! (4) Kultuur Hardo Aasmäe mõtteid neljast kümnendist (1) Jaak Alliku eludraama: vere hääled Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Sugrimugri maagilne naturalism Raimo Pullati Tallinna-inventuur Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari «Maailma suurim patt on argus!» Aja auk. Seks kui neuroos Hommikumaa tark (1) Sport Tänak näitas head kiirust, boonuseks katsevõit Johaug lubati olümpiale, kuid vaid esialgu Vinge tagasitulek aitas Fed Cupi naiskonnal eesmärgi täita Töötõend prügikastis ja öine reid Tallinn Auto hakkab ise abi kutsuma (2) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome peaministri esimene visiit Eestisse Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: veidi kahju, et meil enam kommunistlikku parteid pole... (1) Enn Tõugu: masinad on üha targemad, mis edasi saab? (3) Ukraina politoloog: Maidanid käivad Ukrainas kiiresti, muutused mitte nii väga (13) Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Olümpiamängud kui Kolmanda Reichi apoteoos Raimo Pullati Tallinna-inventuur Jaak Alliku eludraama: vere hääled Sugrimugri maagilne naturalism Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari Aja auk. Seks kui neuroos Eesti kultuuri täheatlas: rahvusülikooli asutamine Arter Kalliskivid ja teised kallid kivid Sisemine valgus Maraton, mu rõõm ja kannatus «Baleriin» sütitab nii suuri kui ka väikeseid Põhjamaade suurim paadimess meelitab Soome eripäraga Sõiduproov. Lexus IS: Roheline tee Arst, kelle missioon ja seiklus on Kihnus Vennatapusõjad Eesti suusaradadel «Sangarite» looja Jaak Kilmi mõtleb filme tehes oma lõbu ja lusti peale Eesti ristsõnameister sihib Cambridge'i Postimehe nädalahoroskoop 11.–17. veebruar Ossipiff – kaunitar mitmekülgse lisavarustusega «Eesti laul 2017» stardib täna! (5) Veganid keedavad suppi Elukutse – juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

«Baleriin» sütitab nii suuri kui ka väikeseid

3 min lugemist
Kogupere-animafilm «Baleriin» vääris vaatamiseks kulunud aega. FOTO: Tootja foto

Kui Andrus Vaarik oma monotüki alguses publikult küsis, miks eesti rahvas teatrisse tuleb, käis mul peast läbi, et lisaks nii ägedale näitlejale tõmbab neid kindlasti võimalus kogeda emotsioone ja natuke mõtelda – lühidalt, peab olema mingi iva. Kinoskäimine on argisem tegevus, ent üldiselt ootaks ju ka sealt head elamust, mitte lihtsalt ühe loo «ettemängimist».

Tellijale Tellijale

Viimati nähtud «Baleriin» vastab igati neile nõudmistele. On säravaid karaktereid, unistusi või õigemini selgesõnalisi soove, seiklusi, headust ja kadedust, sõpru, kes jäävad sõpradeks igas olukorras, on hoolimist, armastust ja julgust, kirge ja tahet. Kohati võtab lausa silma märjaks. Sõnaga, igati nauditav filmielamus ja inspireeriv lugu. Midagi sellist ootan pea alati, kui lastega anima- või koguperefilme vaatama lähen, vastasel juhul võiksin (ja vahel nii ka teen) nad niisama saali uksest sisse saata ja ise midagi «suurtele» mõeldut kaema minna või muud moodi aega sisustada. «Baleriin» vääris vaatamisele kulunud aega.

Muide, lühitutvustusi kõrvutades võiks omavahel täitsa võrrelda lastele mõeldud «Baleriini» ja mitut kuldmehikest püüdvat «La La Landi». Ühel juhul unistab orbudekodus kasvav Felicie tantsimisest ja tema sõber Victor leiutamisest ning nad võtavad jalge alla tee suurlinna Pariisi, et oma unistused teoks teha. Teise puhul on naistegelase unistuseks tõusta tippu näitlemises ja mehel džässmuusikas, seda samuti suurlinnas, ainult et ühel teisel mandril. «Baleriin» viib vaataja 19. sajandi lõppu, nagu võib järeldada asjaolust, et parasjagu ehitatakse Eiffeli torni. Just Pariisi, seiklustele vastu, orbudekodust põgenenud Felicie ja Victor suunduvadki. Mõlemad on väga südikad ja nutikad oma unistuste elluviimisel ning neil käib omavahel isegi väike võistlus, kumb kiiremini eesmärgini jõuab. Selle käigus saab kaasa elada laste pöörastele ja naljakatele, aga ka kurvematele seikadele.

10.02.2017 13.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto