Sisukord
Arvamus
Postimees
08.02.2017
Eesti Lužkov: Savisaar on riiklikult mõtlev poliitik (21) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tasuta bussisõit võib kaasa tuua liinide sulgemise (4) Horoskoop Tagakülg Eesti majanduse lühiuudised Lühemad Eesti uudised Eesti lühiuudised Esikülg 8. veebruar Majandus Eesti majanduse lühiuudised Kas ametnikud üritasid vaba turgu kinni keerata? Meie piirkonna pankadel oli suurepärane aasta (3) Välismaa Meeleavaldajad suurendasid panuseid Noored jaapanlased sõja pärast süüd ei tunne (1) Välismaa lühiuudised 8.02.2017 Vastuoluline uuring: naiste ümberlõikamine võib anda evolutsioonilise eelise (6) Arvamus Andres Reimer: kõhule tuleb tätoveerida ahvi ja Kivirähki portree kõrvuti (16) Erkki Bahovski: laskemoon antiamerikanismile (12) Helmen Kütt: uued põlvkonnad viinaveast priiks! (5) Tuul Sepp: kas me saame aru, mida tähendab stress? (3) Katrin Koov: miks Eesti avalik ruum lonkab? (1) Kultuur Mustlasdžässi helide saatel Keskpärane lavastus head muusikat ei riku Kultuuri lühid Sport Volkswageni uued autod jäeti lõplikult stardiloata Spordi lühiuudised Eesti Fed Cupi naiskond – noored, aga julged Kergejõustiku inimkaubandusele pandi piir. Vähemalt ajutiselt Must stsenaarium lööks kõikuma ka järgmise Tartu maratoni toimumise Tarbija Miks ei tasu võtta liiga suurt kogust D-vitamiini? (1) Tartu Internetiga sina peal noored õpivad ohtudest hoiduma Uue spaa kliente pahandavad napsitajad ja nende tühjad topsid Sõpruse silla lambid vajavad süttimiseks varsti õhukaableid (3) Kulturismimeister treenib Nõos vägilasi Arstide kuulus ringauditoorium muutis värvi Uus põlvkond võimlemistähti astub täiskasvanumaailma Rukkilille lasteaia värske ilme andis kõigile uue hingamise Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Bahovski: laskemoon antiamerikanismile

2 min lugemist
Erkki Bahovski FOTO: Mihkel Maripuu

Me oleme siin juba olnud – veidi déjà vu tunne on. Kui toonane USA president George W. Bush plaanis Iraaki rünnata ja oli kõikide märkide järgi selge, et see ka juhtub, puhkesid üle maailma, kuid iseäranis Euroopas protestid USA ja Bushi vastu. Küll põletati tema näoga nukku, küll teda parodeeriti ja levisid libapildid temast väljamõeldud naljakates olukordades.

Tellijale Tellijale

Nüüd on siis Donald Trumpi kord. Üks Euroopa riik teise järel peab vajalikuks teda matkides teha pilavideo enda maa kohta. Lisaks ameeriklastele enestele tehakse Trumpi üle nalja Euroopa erinevates talk-show’des ja loomulikult kestavad protestid tema poliitika vastu.

USAga erisuhet lootvad britid on aga Trumpiga ette võtnud hoopis käänulise tee. Kui peaminister Theresa May visiiti Ühendriikidesse võis pidada lausa triumfaalseks – väike liialdus ei tee paha –, siis nüüd kogunevad erisuhte kohale tumedad pilved. Nimelt ei ole Briti Alamkoda ülemäära vaimustatud väljavaatest, et Trump peab parlamendisaadikutele kõne. Alamkoja spiiker John Bercow väljendas vastumeelsust rassismi ja seksismi ning ka Trumpi kehtestatud rändekeelu suhtes.

Võtku kivi see, kes ei ole kunagi ise patustanud, on ütlus, mis annab õiguse hukka mõista ainult neil, kel endal paturegister puhas. Ajalooliselt on Briti parlament küll pidanud tuliseid lahinguid nendesamade väärtuste eest, mis on nüüd kahtluse alla sattunud, kuid Brexiti valguses on veidi veider kuulata britte hädaldamas rassismi ja rändekeelu üle. Kas idaeurooplaste sildistamine ja soov sulgeda Ühendkuningriigi piirid pole rassism ja diskrimineeriv rändekeeld? Tuletagem meelde veel vihakuritegude hulga suurenemist idaeurooplaste, peamiselt poolakate vastu pärast Brexiti referendumit.

07.02.2017 09.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto