Sisukord
Ilu & mood
Postimees
11.02.2017
Eesti Auto hakkab ise abi kutsuma (2) Mälumäng Lasteaed Krõll ei saa ministri määruse alusel toetust Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Hahad üha häälekamad Tagakülg Esikülg 11.02 Majandus Sulev Loo lahkub Eesti Raudtee juhi kohalt Majanduse lühiuudised Välismaa Colombia kokakasvatajad kardavad mässuliste lahkumist Trumpi migrandikeeldu tabas tagasilöök Miski on mäda Vene luures Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: presidendile residents Maardusse (14) Rahva sõber Iohannis Hommikumaa tark Kõigi aegade parim Veidra telepere looja Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Edasi 1984. aastal: tartlased leinavad Jaanus Piirsalu: hurraa 1992. aasta valijale! (4) Kultuur Hardo Aasmäe mõtteid neljast kümnendist (1) Jaak Alliku eludraama: vere hääled Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Sugrimugri maagilne naturalism Raimo Pullati Tallinna-inventuur Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari «Maailma suurim patt on argus!» Aja auk. Seks kui neuroos Hommikumaa tark (1) Sport Tänak näitas head kiirust, boonuseks katsevõit Johaug lubati olümpiale, kuid vaid esialgu Vinge tagasitulek aitas Fed Cupi naiskonnal eesmärgi täita Töötõend prügikastis ja öine reid Tallinn Auto hakkab ise abi kutsuma (2) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome peaministri esimene visiit Eestisse Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: veidi kahju, et meil enam kommunistlikku parteid pole... (1) Enn Tõugu: masinad on üha targemad, mis edasi saab? (3) Ukraina politoloog: Maidanid käivad Ukrainas kiiresti, muutused mitte nii väga (13) Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Olümpiamängud kui Kolmanda Reichi apoteoos Raimo Pullati Tallinna-inventuur Jaak Alliku eludraama: vere hääled Sugrimugri maagilne naturalism Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari Aja auk. Seks kui neuroos Eesti kultuuri täheatlas: rahvusülikooli asutamine Arter Kalliskivid ja teised kallid kivid Sisemine valgus Maraton, mu rõõm ja kannatus «Baleriin» sütitab nii suuri kui ka väikeseid Põhjamaade suurim paadimess meelitab Soome eripäraga Sõiduproov. Lexus IS: Roheline tee Arst, kelle missioon ja seiklus on Kihnus Vennatapusõjad Eesti suusaradadel «Sangarite» looja Jaak Kilmi mõtleb filme tehes oma lõbu ja lusti peale Eesti ristsõnameister sihib Cambridge'i Postimehe nädalahoroskoop 11.–17. veebruar Ossipiff – kaunitar mitmekülgse lisavarustusega «Eesti laul 2017» stardib täna! (5) Veganid keedavad suppi Elukutse – juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ossipiff – kaunitar mitmekülgse lisavarustusega

4 min lugemist
  • Millist tehis-ilu suur hulk tänapäeva kaunitare ideaaliks peab?
Ossipiff. Kaunitar kanges ülivõrdes – hiiglaslikuks liimitud ripsmelehvikud, süsimustad kulmud, täiendatud salkudega blond pea ja kombitsaküüned. Stiilis annavad tooni supermini, kõrged kontsad, pitsid ja satsid. FOTO: Xposure / Scanpix

Inimesed, kes eelistavad loomulikku ilu, on kas normaalsed, liiga vaesed, et meiki osta, või kuuluvad rubriiki «joon rohukõrrelt kastepiisku ja pesen juukseid toore munaga». Kuna kõikidest nimetatutest on peavoolumeedias omajagu juttu tehtud, otsustas Arteri moetoimkond vaadata skaala teise äärde ja üles lugeda, milliseid vahendeid kasutavad tuuningnaised soovitud tulemuse saavutamiseks.

Mida kõike võib leida «ossipifi» küljest?

Juuksed – mõistagi plaatinablondid või eksootiliselt eebenitooni ning tingimata pikendatud ja täiendatud.

Juuksed ja ripsmed saab lihtsa vaevaga lihtsalt külge kruvida!  FOTO: Xposure / Scanpix
paljud kasutavad oma unelmate minale lähemale jõudmiseks porolooni, silikooni ja tuhandeid kükke

Kulmud on rangelt piiritletud, võimalikult võimsad ja viimistletud süsimustaks pigilaadse möginaga. Vahel ka keemiliselt toonitud või lausa näole tätoveeritud. Blondi pea kõrval kargavad need uhkelt ja kontrastselt esile.

Ripsmed on igal enesest lugu pidaval pifil pikendatud – nukulik paks ja kaardus rida, mis tihti tükib nii esile, et varjutab näos kõik muu. Lisaefekti tagavad liimitavad kristallikesed.

Juuksetoon küll varieerub, kõik muu on äravahetamiseni sarnane  – juuksepikendused, kunstripsmed, paksud kulmud ja igikestev päevitus. FOTO: Xposure / Scanpix

Nägu on kaetud nii kõva meigiga, et kui üks päev mukkimata tööle ilmuda, küsivad kohkunud kolleegid, kas midagi on tervisega lahti. Grimmimaailmast tuntud tugevate toonierinevustega kontuurimistehnikad lähevad käiku iga päev, ka basseinis ja trennis. Jumestus jätab mulje, nagu nägu helendaks või õhetaks, ning kaldub gammalt tihti piimakohvi maailma. Hele ilu on nõrkadele.

Huuled – kuigi maailmamoes annavad tooni matt punane ja nude, domineerib «pifipaletil» endiselt sillerdav roosa. Et sotsiaalmeedia piltidel apetiitsem välja näha, aetakse poseerides huuled prunti. Kui looduslikud eeldused on selleks liiga tagasihoidlikud, aidatakse julgelt süstidega järele. Tulemuseks võivad olla nn pardihuuled, ja kui need veel omakorda prunti ajada, tekib pardinäolaadne toode.

Pardihuuled ja seksikiisu silmad - hulk seltskonna ilueeskujusid on maha kirjutatud edeva Kardashiani-perekonna pealt. FOTO: AFP / Scanpix

Kuna meikimine on (aja)kulukas protsess, ei maksa imestada, kui lähenemiskatse pareeritakse hoiatusega: «Ära suudle mind, mul läheb huulepulk laiali!»

Kael – edasijõudnumad pifid saavad aru, et kui su nägu on pruun, võiks seda olla ka kael. Paraku kõik ei ole edasijõudnud pifid.

Liiga palju päikest, lisasalke, lisaripsmeid, silmameiki… ja siis veel potitäis põsepuna, litreid ja loomamustreid. Ilu ei saa kunagi olla liiga palju! FOTO: AFP / Scanpix

Nahk – kui pole suve, on solaarium! Ja kui pole solaariumi, on pruunistav kreem! Pruuniks peab piff kindlasti saama, sest vaid grillitud jume on normaalne. Pealegi näeb tume figuur peenem välja.

Kohustuslik ilulisa - pikad kunstküüned. FOTO: Xposure / Scanpix

Küüned – siin on ilu eriti külluslikult, ja ära mitte loodagi, et sa ilma uhkete kunstküünteta üldse mingi piff oled! Pikkuse järgi võiks need jagada küünteks, küünisteks ja kombitsateks.

Väärib märkimist, et küünehooldus neelab iga paari nädala tagant tunde – proovige ise nii väikesele pinnale lillekesi maalida ja neid kristallidega kaunistada –, nii et ilu nimel ohverdatud aeg ja ebamugavus igapäevaelus väärib aplausi. Muide, kui satute kombitsküünte lähedusse, tasub etnograafilise vaatluse raames jälgida, kuidas kasutatakse näiteks mobiiltelefoni.

Ringkonna stiilieeskujud on ülepakutult efektsed B-klassi tähekesed ja tõsielustaarid. Õige kaunitar paneb litterkleidi selga, käe puusa ja ajab kurvid kummi. FOTO: Xposure / Scanpix

Kurvid – suur osa piffe hindab siin äärmuslikkust, ideaal on võimalikult eesrindlik ja tahahoidlik, aga nii, et see kõik paikneks täiesti ebaloogiliselt kleenukesel raamil. Kuigi paljud kasutavad oma unelmate minale lähemale jõudmiseks porolooni, silikooni ja tuhandeid kükke, õnnestub eesmärk saavutada vähestel.

Rõivad – piff ei karda ennast eksponeerida ja tulemus paneb tihti pead pöörama. Moes on igasugu imelikke asju, mille ühisnimetaja on liibuvus. Endiselt on ringkonna soosingus madala värvliga püksid ja visuaalselt helded kaeluselõiked, kitsavõitu vööd meenutavad seelikud ja niiskelt läikivad nahkjad retuusid. Ja kleidid! Need alaku võimalikult madalalt ja lõppegu võimalikult kõrgelt. Ja mida rohkem litreid, kivikesi ja tikandeid – rääkimata neoontoonidest –, seda parem.

Siluetis valitseb liibuv joon. Kehakuju peab paistma iga kell ja igal pool. FOTO: AFP / Scanpix

Aksessuaarid – kulinad kuuluvad asja juurde. Ehtimata kuuse all ei laula ju keegi, seda rahvatarkust teab iga piff. Tema kõrvas, kaelas, vööl ja käevangus helgib ohtralt kraami, nii et iga vastutulev oss viskub vaimustusest põlvili ja laulab serenaadi.

Mõistagi armastavad ossipifid kirglikult liiga kalleid kaubamärke, ning kui mõni selline on omandatud, siis tuleb selle logo maksimaalselt eksponeerida. Aga kuna aksessuaarimaailmas on ehe kultuskraam häbitult kõrges hinnas, peab läbi ajama koopiatega.

Lapselikult edev nukukleit on piffide seas populaarne. FOTO: AFP / Scanpix

Kontsad – niivõrd sage kontsakõnd, nagu nende kaunitaride seas tavaks, tuleks juba treeninguks lugeda! Nende võime trotsida kiilasjääd, vanalinna munakive ja kivide vahesid äratab aukartust, ning seda juba ilma igasuguse irooniavarjundita.

Pidevad selfie'd igas päevas on osa elustiilist. FOTO: Xposure / Scanpix

Instagram – kui ilu on sedavõrd palju, et lausa üle ajab, peab seda kusagil jagama! «Instas» kehtib oma ilmete, võttenurkade ja kaadrite keel, mis auväärt asjatundjate silmis kujutab enneolematut ilu, ning kindel see, et kõik ossipifid ja ossid näevad selles ideaali.

Oluline on meeles pidada, et Instagramis ei jagata pilte sellest, kuidas läbi lörtsisaju tortsutavas trollis koju Õismäele sõidetakse! Selle asemel on soosingus peoks valmistumise lõpptulemus, jäädvustused reisilt Lõunamere saartele – mis põhjendab poseerimist bikiinides – ja fotod tervislikust toidust. Ka klõpsud spordisaalist on teretulnud, aga neilgi ollakse loomulikult täiusliku meigiga, mitte näost punane ja higine. Viimane (ja üldse mitte ülearune) on muidugi ossikükk mõne BMW ees – elementaarne, Watson!

Kokkuvõttes on tegemist elustiiliga, mis elavdab majandust, pakkudes ohtralt tööd kõikvõimalikele käsitöölistele, kes neid karvakesi-geelikesi hooldama peavad. Teiseks nõuab ossipifi välimuseni jõudmine märkimisväärseid ohverdusi nii rahas, tervises kui ka ajas, ja seda võiks austada. Kolmandaks – kuigi kõrvalseisjale võib selline välimus tunduda kummaline, kannab see tegelikult endas koodi, mille lahtimuukimiseks tuleb olla kas sama liigi esindaja või ammutada abi sellest loost.

Võtkem ossipifi ajas muutuvate moevoolude ekstreemse väljendusena – meenutagem siinkohal näiteks hiinlaste kommet siduda kinni naiste jalgu, sest väikest jalalaba peeti ilusaks – ning püüdkem nende eneseohverdust nautida. Sest erinevalt raamatuhuvilistest on siin kirjeldatud ossipifi ilu ju välispidine, meie kõigi silmade rõõmuks ja hinge hüvanguks ligipääsetav.

Pidevad selfie'd igas päevas – mis mõtet on olla nii ilus, kui seda kõigile näidata ei saa? FOTO: Xposure / Scanpix

Ossipifi ilu aitab

  • leida sõpru omasuguste ridades – sind ei võeta tõsiselt, kui sa erined;
  • silma jääda – võid päris kindel olla, et kõik märkavad, järelikult imetlevad;
  • sõlmida suhteid klubides, kohvikutes ja kontsertidel, kus liigub palju osse

Ossipifi ilu ei aita

  • meelde jääda – sinu koopiaid on liiga palju, paraku;
  • sõlmida suhteid või teha karjääri tõsisemas sfääris – väljaspool seda kultuuri seisjad lihtsalt ei pruugi seda ilukeelt mõista ega lisadega varustatud fassaadi tagant nutikust leida.
Seotud lood
10.02.2017 13.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto