E, 29.05.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tasuta bussisõit võib kaasa tuua liinide sulgemise

Hanneli Rudi
Facebook Twitter
Comments 4
Sindi–Pärnu buss. Pilt on illustratiivne.
Sindi–Pärnu buss. Pilt on illustratiivne. Foto: Urmas Luik / Pärnu Postimees

Kui teoks saab majandusminister Kadri Simsoni (KE) lubatud tasuta bussisõit ühe maakonna piiresse jäävatel liinidel, saavad näiteks Saku inimesed pealinnast koju sõita tasuta, aga Saue elanikel tuleb soetada 42-eurone kuukaart, sest sinna riigi bussiliini ei lähe. Ekspertide sõnul võib oodata väiksemate bussifirmade pankrotti ja liinide sulgemist.

«Me räägime olemasolevate ja riigi doteeritud maakonnasiseste bussiliinide tasust priiks muutmisest,» ütles majandusminister Kadri Simson. Pileti ostmisest ei pääse aga järgmiselgi aastal eraliinide kasutajad, näiteks Tallinnast Sauele sõitjad.

Saue linna ühendab Tallinnaga vaid erabussiliin. Saue on viimastel aastatel taotlenud riigiliini avamist. «Siiani on meile ära öeldud, kuna kommertsliin on olemas ja meil on väga hea rongiühendus Tallinnaga,» rääkis Saue pressiesindaja Sirje Piirsoo.

Facebook Twitter
Comments 4

Märksõnad

Tagasi üles