Lužkov: Savisaar on riiklikult mõtlev poliitik

Postimees ajakirjanik kinkis Georg Otsa andunud austajale Juri Lužkovile laulukuulsuse vene keelde elulooraamatu, mille autoriks Kulle Raig, ja DVD, millel valik Estonia legendi aariaid. FOTO: Jaanus Piirsalu

Venemaa pealinna Moskva pikaaegse linnapea Juri Lužkovi kinnitusel ei küsinud Tallinna endine linnapea Edgar Savisaar omavahelistel kohtumistel Keskerakonnale kunagi rahalist abi, kuid ta möönis, et arutas Savisaarega Tallinna venekeelse elanikkonna suuremat kaasamist kohalikku poliitikasse. «Et Tallinna venekeelsed elanikud omaksid mingit oma staatust. /.../ Kuidas kaasata neid rohkem aktiivsesse ellu,» rääkis 80-aastane Lužkov, kes oli oma linnapea-aastatel 1992–2010 Venemaa üks mõjukamaid poliitikuid.

Tellijale Tellijale

Ma tean, et olete vähemalt ühe eestlase suur fänn – teile meeldib kuulata Georg Otsa.

Kui Georg Otsal oli juubel, siis korraldasin siin tema mälestuseks suure kontserdi. Mäletan, et tegime selleks spetsiaalse filmi valikuga tema esinemistest ja filmirollidest. Loomulikult oli saal täis, sest teda armastati. Ma tahaksin rõhutada seda, et ta laulis [vene keeles] ilma igasuguse aktsendita. Muidugi olen kuulnud teda elavas esituses. See oli ime, kuidas ta laulis!

07.02.2017 09.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto