Sisukord
Kergejõustik
Tänane leht
08.02.2017
Eesti Lužkov: Savisaar on riiklikult mõtlev poliitik (21) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tasuta bussisõit võib kaasa tuua liinide sulgemise (4) Horoskoop Tagakülg Eesti majanduse lühiuudised Lühemad Eesti uudised Eesti lühiuudised Esikülg 8. veebruar Majandus Eesti majanduse lühiuudised Kas ametnikud üritasid vaba turgu kinni keerata? Meie piirkonna pankadel oli suurepärane aasta (3) Välismaa Meeleavaldajad suurendasid panuseid Noored jaapanlased sõja pärast süüd ei tunne (1) Välismaa lühiuudised 8.02.2017 Vastuoluline uuring: naiste ümberlõikamine võib anda evolutsioonilise eelise (6) Arvamus Andres Reimer: kõhule tuleb tätoveerida ahvi ja Kivirähki portree kõrvuti (16) Erkki Bahovski: laskemoon antiamerikanismile (12) Helmen Kütt: uued põlvkonnad viinaveast priiks! (5) Tuul Sepp: kas me saame aru, mida tähendab stress? (3) Katrin Koov: miks Eesti avalik ruum lonkab? (1) Kultuur Mustlasdžässi helide saatel Keskpärane lavastus head muusikat ei riku Kultuuri lühid Sport Volkswageni uued autod jäeti lõplikult stardiloata Spordi lühiuudised Eesti Fed Cupi naiskond – noored, aga julged Kergejõustiku inimkaubandusele pandi piir. Vähemalt ajutiselt Must stsenaarium lööks kõikuma ka järgmise Tartu maratoni toimumise Tarbija Miks ei tasu võtta liiga suurt kogust D-vitamiini? (1) Tartu Internetiga sina peal noored õpivad ohtudest hoiduma Uue spaa kliente pahandavad napsitajad ja nende tühjad topsid Sõpruse silla lambid vajavad süttimiseks varsti õhukaableid (3) Kulturismimeister treenib Nõos vägilasi Arstide kuulus ringauditoorium muutis värvi Uus põlvkond võimlemistähti astub täiskasvanumaailma Rukkilille lasteaia värske ilme andis kõigile uue hingamise Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kergejõustiku inimkaubandusele pandi piir. Vähemalt ajutiselt

2 min lugemist
Rio olümpia naiste 3000 meetri takistusjooksu kullavõitja Ruth Jebet sündis Keenias, aga au ja kuulsust toob hoopis Bahreinile. FOTO: DOMINIC EBENBICHLER/REUTERS/Scanpix

KERGEJÕUSTIK. Kõik, kes on jälginud viimaseid kergejõustiku tiitlivõistlusi, on aru saanud, et medalitabelit pole mõtet enam täie tõsidusega võtta. Oleme eestlastena uhked, kui võidame MMilt kas või ühe medali, sest siis saame end tunda tõsiselt võetava kergejõustikumaana. Aga kuidas hinnata näiteks Aafrikast sisseostetud andekate tegijate seljas ratsutavate Bahreini ja Türgi edukust? Rahvusvaheline Kergejõustikuliit (IAAF) otsustas sel nädalal, et inimkaubandus tuleb lõpetada ja kodakondsust ei saa enam muuta.

Tellijale Tellijale

Väga kauaks keeld jõusse ei jää, sest IAAF loodab 2017. aasta jooksul paika panna uued kodakondsuse vahetamise reeglid. Kindlasti on need varasemast palju karmimad. Eriti tundsid sportlaste väljavoolu pärast muret Aafrika spordi suurriigid Keenia ja Etioopia, aga Lähis-Idasse on siirdunud ka Uganda ja Tansaania sportlasi.

Tihti minnakse uude riiki nii noorelt, et sportlasel endal pole aimugi, miks teda tegelikult kõrberiiki veetakse. «Sportlased ei mõista, et nad kaotavad oma senise kodakondsuse. Mida nooremad nad on, seda rohkem nendega manipuleeritakse. Praegune olukord on lihtsalt vale. Tegu on turuga, kus Aafrika talendid saavad endale need, kes pakuvad kõige rohkem raha. See kahandab oluliselt kergejõustiku tõsiselt võetavust,» ütles IAAFi nõukogu liige Hamad Kalkaba Malboum, kes ise on pärit Kamerunist.

07.02.2017 09.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto