Sisukord
Arter
Tänane leht
11.02.2017
Eesti Auto hakkab ise abi kutsuma (2) Mälumäng Lasteaed Krõll ei saa ministri määruse alusel toetust Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Hahad üha häälekamad Tagakülg Esikülg 11.02 Majandus Sulev Loo lahkub Eesti Raudtee juhi kohalt Majanduse lühiuudised Välismaa Colombia kokakasvatajad kardavad mässuliste lahkumist Trumpi migrandikeeldu tabas tagasilöök Miski on mäda Vene luures Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: presidendile residents Maardusse (14) Rahva sõber Iohannis Hommikumaa tark Kõigi aegade parim Veidra telepere looja Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Edasi 1984. aastal: tartlased leinavad Jaanus Piirsalu: hurraa 1992. aasta valijale! (4) Kultuur Hardo Aasmäe mõtteid neljast kümnendist (1) Jaak Alliku eludraama: vere hääled Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Sugrimugri maagilne naturalism Raimo Pullati Tallinna-inventuur Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari «Maailma suurim patt on argus!» Aja auk. Seks kui neuroos Hommikumaa tark (1) Sport Tänak näitas head kiirust, boonuseks katsevõit Johaug lubati olümpiale, kuid vaid esialgu Vinge tagasitulek aitas Fed Cupi naiskonnal eesmärgi täita Töötõend prügikastis ja öine reid Tallinn Auto hakkab ise abi kutsuma (2) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome peaministri esimene visiit Eestisse Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: veidi kahju, et meil enam kommunistlikku parteid pole... (1) Enn Tõugu: masinad on üha targemad, mis edasi saab? (3) Ukraina politoloog: Maidanid käivad Ukrainas kiiresti, muutused mitte nii väga (13) Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Olümpiamängud kui Kolmanda Reichi apoteoos Raimo Pullati Tallinna-inventuur Jaak Alliku eludraama: vere hääled Sugrimugri maagilne naturalism Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari Aja auk. Seks kui neuroos Eesti kultuuri täheatlas: rahvusülikooli asutamine Arter Kalliskivid ja teised kallid kivid Sisemine valgus Maraton, mu rõõm ja kannatus «Baleriin» sütitab nii suuri kui ka väikeseid Põhjamaade suurim paadimess meelitab Soome eripäraga Sõiduproov. Lexus IS: Roheline tee Arst, kelle missioon ja seiklus on Kihnus Vennatapusõjad Eesti suusaradadel «Sangarite» looja Jaak Kilmi mõtleb filme tehes oma lõbu ja lusti peale Eesti ristsõnameister sihib Cambridge'i Postimehe nädalahoroskoop 11.–17. veebruar Ossipiff – kaunitar mitmekülgse lisavarustusega «Eesti laul 2017» stardib täna! (5) Veganid keedavad suppi Elukutse – juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vennatapusõjad Eesti suusaradadel

2 min lugemist
  • Maraton on karmide meeste halastamatu heitlus.
  • Suusakepiga kõhtu, kuklaga vastu lumekoorikut - kõike võib juhtuda!
Suusamaraton FOTO: MARIANNE LOORENTS / VIRUMAA TEATAJA

Karmide meeste halastamatu heitlus algab suusamaratonil juba enne starti. Neli aastat tagasi Tamsalu maratonil paigutas kõva harrastaja Allar Soo oma Fischeri auguga uisusuusad pool tundi enne lähet kõige esimesse ritta – nii reserveerivad paljud endale hea stardikoha – ja läks teiste suuskadega sooja tegema. Kui ta viis minutit enne lähet esiritta oma suuskade juurde suundus, ei leidnud ta neid kusagilt. Sõit jäi sõitmata. Keegi oli sitke konkurendi salakavalalt mängust kõrvaldanud.

Tellijale Tellijale

Kui stardipauk kõmatab, on lisaks lähtekiirendusele oluline jälgida, et keegi sind pikali ei tõmbaks. Kiireim kukkumine, mida hirmsa ragina saatel esisajast startinu hulgas olen näinud, meenub sealtsamast Tamsalu maratonilt – see juhtus kohe esimestel sekunditel. Alutaguse maratonilt mäletan stardisirge algust, kus eessõitja komistas ja kukkus nii, et sõitsin tema kepiotsa endale kõhtu. Veritsev haav määris mu USA koondise valge võistlusdressi veidi punaseks.

Aga kord läks Alutaguse maratonil stardijärgsetel laskumistel metsas peaaegu kakluseks. Keegi, nagu mööda kihutades jõudsin silmata, oli teise mehe kepi kukkudes puruks sõitnud. Mõlemad olid raja kõrvale lumme maandunud. Oletatav kannatanu karjus väidetava süüdlase peale ning näis valmis talle kallale sööstma. Tema sõit oli ju rikutud.

10.02.2017 13.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto