R, 1.07.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

PERSOON. Trumpi valitsuse niiditõmbaja

Margus Parts
, toimetaja
PERSOON. Trumpi valitsuse niiditõmbaja
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Steve Bannon.
Steve Bannon. Foto: Evan Vucci/AP/Scanpix

Donald Trumpi administratsiooni peastrateegi Steve Bannonit on nimetatud neonatsiks, hullumeelseks, islamofoobiks, ksenofoobiks ja Trumpi valitsuse Goebbelsiks. Ehkki Bannonit on lihtne võtta niisuguste süüdistuste märklauana, ei tasu alahinnata endise Goldman Sachsi investeerimispankuri, dokumentalisti ning Breitbart Newsi juhi strateegioskusi ja mõju Valges Majas.

Alates 20. jaanuarist võib Steve Bannonit pidada üheks kõige mõjuvõimsamaks inimeseks maailmas. Just sel päeval määras Donald Trump endise kampaaniajuhi Valge Maja peastrateegiks – ametikohale, mille Trump lõi spetsiaalselt Bannonile ja mis on positsioonilt võrdne kabinetiülema omaga, kirjutab New York Times.

Kuid Bannoni tõus jätkus ning 28. jaanuari otsusega määrati Valge Maja peastrateeg ka USA Riikliku Julgeolekunõukogu (NSC) liikmeks. Poliitilise strateegi määramine sellisele ametikohale on pretsedenditu juhtum, kuna nõukogu ülesanne on anda riigipeale erapooletut faktidele tuginevat nõu.

Märksõnad
Tagasi üles