Sisukord
Film
Tänane leht
09.02.2017
Eesti Dilbert Tomberg paneb Eesti Meedia võitlema ühise brändi eest Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Terve kuu kontrolliks Tagakülg Eesti lühiuudised Teletornist saab varsti teha pika õhulennu Sündmused, millel teabeamet tänavu silma peal hoiab Näiteid välisriikide diplomaatide ahistamisest Venemaal Ohukompass näitab endiselt idasuunda Majandus Käibest suurema kahjumiga Snapchat läheb börsile Redgate’il olid ilmselt paremad advokaadid Eesti Gaas hakkab Vopaki terminalis LNGd müüma Välismaa Donald Trumpi lubadused: kui kaugele on ta jõudnud? (1) Välismaa lühid Vene kohus mõistis Navalnõi taas süüdi omastamises May valitsus surus Brexiti-plaani alamkojast läbi PERSOON. Trumpi valitsuse niiditõmbaja Arvamus Juhtkiri: populism vs. ühiskond (2) Ahto Lobjakas: Päts, Eesti riigi vaenlane (41) Juhtkiri: Teabeamet korrastab virvarri Taavi Minnik: Eesti poliitikud tegelgu elavate, mitte surnutega (11) Jüri Adams: päästame kohaliku demokraatia (13) Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Postimees 1994. aastal: Eesti on müünud suurema osa oma kullast Ivar Raig: väikeriigid võiksid üheskoos rahu tagama hakata (4) Kultuur Habras ja jõuline «Kuuvalgus» Sport Tartu maratoni avaüritus viiakse ilmselt Haanjasse Kes on Anett Kontaveidi naiskonnakaaslased? Spordi lühiuudised Rootsi MM-ralli – unikaalne, kiire ja Tänakule sobiv Tallinn Teletornist saab varsti teha pika õhulennu Tarbija Idülliline väikelinna elu: kuidas eestlanna endale Prantsusmaal kodu lõi Tartu Uhiuus teekate muutus paari kuuga auklikuks nagu juust Kergejõustiklased püüavad Tartus sise-EMi norme 70. sünnipäeva tähistav Tiia Toomet naudib vanadust oma sünniaastat varjamata Tartu hotelli juurdeehitis saab valmis aprillis Vanalinna parkimismaja ehitusplaan võtab ilmet (1) Põgenemistube tuleb kui seeni pärast vihma Meelelahutus Koomiks Sudoku

Habras ja jõuline «Kuuvalgus»

3 min lugemist
Juan (Mahershala Ali) võtab väikese Chironi (Alex R. Hibberti) oma hoole alla. FOTO: Kaader filmist

«In Moonlight Black Boys Look Blue» (Tarell Alvin McCraney originaalloo pealkiri, tsitaat filmist)

Näitekirjanik Tarell Alvin McCraney loo põhjal valminud käsikiri ja film «Kuuvalgus» («Moonlight») on üks näide tagasihoidlikust algusest, väikesest eelarvest ja südamega tehtud sisulisest filmist, mis omandab ootamatult laia kõlapinna.

Tellijale Tellijale

«Kuuvalgus» ei hiilga seni küll suure kasumiga, kuid tegemist on võimsa näitega, kus filmi edu tugineb sellele osutatud tähelepanule, mitte kommertslikule edule. Rääkimata sadadest auhindadest, millega «Kuuvalgust» on nüüdseks pärjatud, kandideerib film ka kaheksale Oscarile. See on tõenäoliselt põhjus, miks muidu piiratud levile määratud film jõuab ootamatult laia vaatajaskonnani, muuhulgas Eesti publikuni.

Noore režissööri Barry Jenkinsi lavastatud film räägib suureks kasvamise loo, mis asetub Miami narkourgaste, randade ning mustanahaliste suletud kogukonna taustale. Kolmeks episoodiks jagunev lugu käsitleb identiteedi küsimust ümbritseva keskkonna survete keerises ja puudutab olulisi teemasid perekonnast, seksuaalsusest, rassist, klassiühiskonnast ning olukordadest, kus isiklik on sunnitud alluma kollektiivsele. See on lugu sisemisest haprusest, mis muudab inimeses oma kuju ja omandab eri värve.

08.02.2017 10.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto