Sisukord
Uudised
Tänane leht
09.02.2017
Eesti Dilbert Tomberg paneb Eesti Meedia võitlema ühise brändi eest Palju õnne Male Horoskoop Mälumäng Terve kuu kontrolliks Tagakülg Eesti lühiuudised Teletornist saab varsti teha pika õhulennu Sündmused, millel teabeamet tänavu silma peal hoiab Näiteid välisriikide diplomaatide ahistamisest Venemaal Ohukompass näitab endiselt idasuunda Majandus Käibest suurema kahjumiga Snapchat läheb börsile Redgate’il olid ilmselt paremad advokaadid Eesti Gaas hakkab Vopaki terminalis LNGd müüma Välismaa Donald Trumpi lubadused: kui kaugele on ta jõudnud? (1) Välismaa lühid Vene kohus mõistis Navalnõi taas süüdi omastamises May valitsus surus Brexiti-plaani alamkojast läbi PERSOON. Trumpi valitsuse niiditõmbaja Arvamus Juhtkiri: populism vs. ühiskond (2) Ahto Lobjakas: Päts, Eesti riigi vaenlane (41) Juhtkiri: Teabeamet korrastab virvarri Taavi Minnik: Eesti poliitikud tegelgu elavate, mitte surnutega (11) Jüri Adams: päästame kohaliku demokraatia (13) Pressinõukogu: Postimees rikkus head ajakirjandustava Postimees 1994. aastal: Eesti on müünud suurema osa oma kullast Ivar Raig: väikeriigid võiksid üheskoos rahu tagama hakata (4) Kultuur Habras ja jõuline «Kuuvalgus» Sport Tartu maratoni avaüritus viiakse ilmselt Haanjasse Kes on Anett Kontaveidi naiskonnakaaslased? Spordi lühiuudised Rootsi MM-ralli – unikaalne, kiire ja Tänakule sobiv Tallinn Teletornist saab varsti teha pika õhulennu Tarbija Idülliline väikelinna elu: kuidas eestlanna endale Prantsusmaal kodu lõi Tartu Uhiuus teekate muutus paari kuuga auklikuks nagu juust Kergejõustiklased püüavad Tartus sise-EMi norme 70. sünnipäeva tähistav Tiia Toomet naudib vanadust oma sünniaastat varjamata Tartu hotelli juurdeehitis saab valmis aprillis Vanalinna parkimismaja ehitusplaan võtab ilmet (1) Põgenemistube tuleb kui seeni pärast vihma Meelelahutus Koomiks Sudoku

70. sünnipäeva tähistav Tiia Toomet naudib vanadust oma sünniaastat varjamata

10 min lugemist
Tiia Toomet on mänguasjamuuseumi igapäevatööst juba kümme aastat eemal olnud, kuid juubeli puhul tegi ta oma kodusest nukukogust muuseumis näituse. Tema selja taga on mustade juustega hampelmann Tiia, mille valmistas kunstnik Piret Mildeberg Tiia Toometi pensionile mineku kingiks. FOTO: Margus Ansu

Tartu mänguasjamuuseumi asutaja, kirjanik Tiia Toomet võib täna oma 70. sünnipäeva tähistades julgelt öelda, et nüüd on aeg mõelda rohkem iseendale ja oma soovidele ning olla avalikult egoistlik.

Tellijale Tellijale

Tartu mänguasjamuuseumi rajaja Tiia Toomet on muuseumitööst eemal olnud juba kümme aastat. Selle ajaga on ta kirjutanud nii palju lasteraamatuid, et tema 70. sünnipäeva eel Veerikul kirjaniku kodus kohtudes sai neist lauale laduda aukartust äratava virna. Tänane juubilar esitles eile veel kaht uut raamatut: oma parimate lastejuttude kogumikku «Vingus näoga klouni pihtimus» ning hoopis täiskasvanutele kirjutatud raamatut «Vanaduse võlud».

Mul oli rõõm näha raamatut, milles kirjutate vanaduse võludest. Võite te praegu sirge seljaga öelda: «Hea on vana olla!»?

08.02.2017 10.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto