Sisukord
Majandus
Postimees
10.02.2017
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tippteadlane: arvasin algul, et õnnitleja on kuupäeva segi ajanud Tagakülg Muuseumidirektor Juhan Sihver: tunnustust on raske vastu võtta Mis muutub vanemahüvitise ja -puhkusega? Presidendi kantselei eksjuht arvustab residentsist loobumist Sõudekvarteti liige: mõtlesin, et õnnitlev sõber ajas mu sünnipäeva kuupäeva sassi Esikülg 10. veebruar Raadioajakirjanik sai pälvitud teenetemärgist teada tööl Vanemapuhkuse süsteem tehakse ümber (1) Mälumäng Raua tänava lahingu veteran saab presidendilt teenetemärgi Järeleandmatu superreporter Anneli Ammas Eesti teadlased saavutasid emakakaelavähki tekitava viiruse ravi uuringutes läbimurde (1) Majandus Ehitusfirmade tulemuste peale aktsiad kukkusid Väikeinvestor mõtleb investeerimisest kui maratoni jooksmisest (1) Majanduse lühiuudised Disney juhil ei õnnestu pensionile minna Välismaa Ahjukütmine rikub poolakate tervist Mürgitus niitis Vene opositsionääri haiglavoodisse Plahvatus Prantsuse tuumajaamas osutab suurematele probleemidele Indialased võtsid omavahel mõõtu härja seljas ratsutamises Välismaa lühiuudised 10.02.2017 Portugali jalgpalliklubi hirmutab vastaseid Yle allikas: topeltkodakondsete salajuhendi koostas sõjaväeluure Arvamus Paul Künnap: Eestis võiks tõesti saada luua ettevõtte kolme tunniga (1) Andrus Karnau: Kadrioru krediitkaart (33) Toomas Peterson: Nordica imedemaal (2) Toomas Uibo: Nordica esimene aasta – riiklik lennukompanii sai rattad maast lahti (1) Juhtkiri: vanemahüvitis on vaid üks vahend Postimees 1936. aastal: Siber sõjavalmis Kristi Malmberg: kodumaisele lugejale läheb korda ka veidi keerulisem teos Kultuur Debora – üks ja ainus (2) Lembit Ulfsak ehmatas kahest tunnustusest korraga ära Kultuuri lühid Sport MM algas ehmatusega Naiskond võitles südilt Spordi lühiuudised Nõiakunst, Märtini poodium ja salakavalad piigid Balta: ma ei soovi ennast kulutada Suurturniiri võõrustav Eesti curling seab kõrgeid sihte Tarbija Etioopia on kui rännak läbi aastatuhandete AK EKI keelekool: miks on vaja eestikeelset kõnesünteesi? (1) Tartu Tartu sõudebaasis keeb suur tüli Saladusliku pallaslase lapsed lähetasid isa elutöö kodumaale Nööbiga poiss unistab banaaniampsust (1) Valitsus: Tartumaale jäägu kuus omavalitsust (1) Riigi abi töötule tuulikule tiibu veel ei anna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Väikeinvestor mõtleb investeerimisest kui maratoni jooksmisest

4 min lugemist
Väikeinvestor Eero Veider räägib, et investeeringutest tulu saamiseks tuleb planeerida aastaid. FOTO: Margus Ansu

Kui väikeinvestor Eero Veider investeerimisega kaks aastat tagasi alustas, sööstis ta kohe USA turule, kus sai optsioonidega kaubeldes valusalt kõrvetada. Nüüd on ta vigadest õppinud ja mõtleb investeerimisest kui maratonijooksust, kus tulemusteni jõudmine võtab aega.

Tellijale Tellijale

Ehitusinseneri haridusega 26-aastane Veider jõudis investeerimiseni, kuna otsis uusi väljakutseid. «Uskusin, et kui suudan jõukust kasvatada, suudan ka ise rohkem väärtust luua ja pakkuda,» rääkis ta. Eeskujuks oli ka investeerimishuvilisi inimesi koondav Investeerimisklubi, milletaolisi on Eestis viimastel aastatel palju tekkinud, aga ka tuntud investeerimisgurud eesotsas Warren Buffettiga.

Enne alustamist ei teadnud ta investeerimisest suurt midagi. «Samas oli mul siiras huvi ja viisin end asjadega kiiresti kurssi.» Oluline oli seegi, et saaks investeerida reaalse rahaga, virtuaalsete investeerimismängude juures ei võta sa asja tõsiselt, leidis ta. «Sellepärast hakkasin kohe asjaga pihta, et mul poleks lihtsat taganemisteed.»

09.02.2017 11.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto