Sisukord
Kaup ja teenus
Postimees
13.02.2017
Eesti Tosin kuud plaanist teenuseni Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Järva-Jaani rand kihas suplejatest Horoskoop Tagakülg Sisekaitseakadeemia saatus ripub niidi otsas (25) Riik loob infotelefoni suurte kriiside puhuks Parteide arvates peaks presidendil olema residents (3) Ossinovski: uus valitsus muutis ettekujutust võimust Majandus Majanduse lühiuudised2 Tulemas on maailma suurim börsiettevõte Majanduse lühiuudised Investor Mari: minu esimene kuu Välismaa Saksamaa uueks presidendiks valiti Frank-Walter Steinmeier AJA PEEGEL. Iisraeli kadunud laste müsteerium (1) Skandaalid heidavad valgust Indoneesia hämaratele sektidele (1) Arvamus Oudekki Loone: palgalõhe lahendus on info avalikustamises ja kollektiivlepingutes (7) Jaak Vilo: paneme e-tiigri päriselt programmeerimist õppima (13) Kadri Veermäe: Merkel pole enam võitmatu (2) Postimees 1928. aastal: Tartu majaomanikud tegid üürnikele vabariigi aastapäeval kingituse Juhtkiri: sisekaitseakadeemia kolimisest on saanud asi iseeneses Scott Abel: Trumpi ülestegemata voodi (1) Gert Jostov: kaubandussõda ohustab Eesti heaolu Sport Ränkel võitis sprindi ja klassikasõidu Spordi lühiuudised Kõiv sõitis end MMil kahel korral punktidele Kiirust ja küpsust jagus, puudu jäi vaid võit Sildarud pälvivad väärilist tunnustust Fed Cupi naiskond üllatas meeldivalt Tänak püstitas rekordi, mis tühistas katse (1) Head algused tõid Beljajevale väärt esikoha Tarbija Mida peaks sel aastal teadma tuludeklaratsiooni esitamisest? (2) Eesti suureks juubeliks valmib nii spetsiaalseid maiustusi kui ka napsi Tarbijakülje lühiuudised Sõbrapäev toob poodidesse ohtrasti kommivalikut Vaata, kui palju maksab kulleriga roosikimbu saatmine Tartu Suur võidusõit: kärnatajad kihutasid Verevil Prügisõja tulemus: jäätmevedu ähvardab Tartus suvel kallineda Türgi vabatahtlik: eestlased pole külmad Vaksalis tuleb endiselt kaua bussi oodata Looduslikud jäärajad ootavad masinatega talvenautijaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Eesti suureks juubeliks valmib nii spetsiaalseid maiustusi kui ka napsi

2 min lugemist
Kalevi eritooted jõuavad müügile aprillis. FOTO: AS Kalev

Tootjad kergitavad vaikselt katet Eesti sajandaks sünnipäevaks valmivatelt eritoodetelt – esimesed tooted peaksid poelettidele jõudma juba sel kevadel.

EV100 toimkonna kommunikatsiooniekspert Merje Klopets kinnitas, et nende poole on pöördunud mitmed ettevõtted oma mõtetega, aga enamik neist on alles vormi võtmas. «Küll võib praegu välja tuua, et kindlasti saab süüa juubelišokolaadi ja -jäätist, sest Kalevi ja Balbiinoga on esialgsed kokkulepped olemas,» sõnas ta.

Klopets rõhutas, et ettevõtted on oodatud kaasa mõtlema, kuidas riigi tähtpäeva väärikalt tähistada. Näiteks suveniiritootjad võiksid kaaluda ideid, millised võiksid olla meened, millega suursündmust tähistada ja mida võiks osta nii koju kui ka väliskülalistele. Kõikide heade ideedega võib julgelt pöörduda EV100 korraldustoimkonna poole.

Sünnipäevale pühendatud toodete ja teenuste puhul saavad tootjad kasutada EV100 logo ja sümboolikat. Klopets täpsustas, et kui nende kasutamine on kõikidele EV100 programmis kaasalööjatele tasuta, siis juubelitoodete ja -teenuste müüjatelt oodatakse eritoote või -teenuse käibest teatud protsendi ulatuses mõne programmis oleva kingituse või sündmuse toetamist.

«Nii kannaks ettevõtmine laiemat eesmärki ja oleks kasuks tervele kogukonnale. Siis oleks võimalik näiteks teatud tooteid ostes toetada seda, et Eesti lapsed saaksid muusikaõpet pakkuvatesse asutustesse uusi pille või et rohkem Eesti koolihoove saaksid uue näo ning muutuksid senisest õppijasõbralikumaks ja liikumist soodustavamaks,» nimetas Klopets. Algatusi, mille vahel valida, on tema sõnul palju ning lisandub aina juurde.

Kalevi kommunikatsioonijuht Ruth Roht kinnitas, et vabariigi sünnipäevaks valmib tõepoolest temaatiline maiustustekollektsioon, mis jõuab poelettidele juba aprillis. See maiustustevalik koosneb kommikarbist ja šokolaaditahvlitest ning on pakendatud EV100 ametlikku sümboolikat kandvatesse pakenditesse.

«Karge põhjamaise ja minimalistliku disainiga pakendite värvigamma on võetud Eesti lipult – ilus sügavsinine, must ja valge. Pakendite taustal on näha mustrit kriipsukestest ja nullidest. Tegemist ei ole aga ainult mustriga, vaid binaarkoodiga, mis peidab endas Lydia Koidula luuletust «Eesti muld ja eesti süda»,» selgitas Roht.

EV100 kommikarbis on pralineekompvekid, mille rohkelt pähkleid ja piimatooteid sisaldav täidis on kaetud tumedast šokolaadist glasuuriga. Kompvekid on pakendatud sinimustvalgetesse etikettidesse. Müüki tulevad ka 20-grammised sinises, mustas ja valges pakendis piimašokolaadid.

Balbiino turundusdirektor Enel Kolk lubas, et austusavaldusena Eesti Vabariigile ja kõigile jäätisesõpradele on nad välja töötanud kolm uut jäätist, mis jõuavad sel kevadel poelettidele ning kannavad EV100 logo.

«Eesti jäätis, mille traditsioonide kandmise oleme Balbiinos oma auasjaks võtnud, on vaid pisut noorem kui Eesti Vabariik. Seega tundus meile sobilik vabariigi sünnipäeva puhul laiendada Onu Eskimo jäätiste sarja,» rääkis ta. Uued jäätised peaksid tähtsa sündmuse puhul olema ühtaegu nii traditsioonilised, pidulikud kui ka pakkuma nostalgilist äratundmisrõõmu.

«Saladus uute toodete täpsema kirjelduse ümber hakkab tasapisi sulama koos talve taganemisega ning lubame kõiki jäätisesõpru aegsasti kursis hoida,» lisas Kolk.

Liviko valmistas spetsiaalselt Soome 100. sünnipäevaks lagritsamaitselise Vana Tallinna likööri. Ettevõtte juhatuse esimees Janek Kalvi ütles, et kindlasti valmivad Liviko eritooted ka Eesti Vabariigi juubeliks. Sellealased ideed on aga alles arendamisel.

Kalvi eeldas aga, et eestlaste üheks lemmikumaks maitseks võib pidada samamoodi just Vana Tallinna.

«Vana Tallinn on sajaprotsendiliselt naturaalsetest komponentidest valmistatud originaallooming ning liköör on oma populaarse ja hästi äratuntava vürtsise, ent samas sametise maitse tõttu leidnud väga palju austajaid kõikjal maailmas,» ütles ta.

Seotud lood
11.02.2017 14.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto