Vanemapuhkuse süsteem tehakse ümber

Kolme lapse ema Kati Korjus rõõmustab lapsepuhkusega seotud võimaluste suurenemise üle, sest nii jääb tal tulevikus aega pikemaks ühiseks puhkuseks mehe ja lastega. FOTO: Tairo Lutter / Postimees

Eile jõudis valitsuse lauale sotsiaalministeeriumi vanemahüvitise ja -puhkuse reformipakett, mis sotsiaalkaitseminister Kaia Iva arvates võiks saada seaduseks juba järgmisel aastal. Eile siisko ühtegi otsust vastu ei võetud ning valitsus arutab ettepanekuid uuesti märtsis.

Tellijale Tellijale

Kaia Iva eelkäija Margus Tsahkna (mõlemad IRL) avas ministeeriumi plaane väheke juba mullu suvel, märkides, et ehkki lapsehoolduspuhkusele saab jääda ka isa, on 91 protsenti vanemahüvitise võtjatest ikkagi naised.

Nüüd on Iva valmis reformi üksikasjalikumalt tutvustama ega oska esimese hoobiga nimetada ühtegi muudatust, mis võiks kriitikat pälvida. «Süsteem muutub palju paindlikumaks,» ütleb ta. Küll aga tuleb tööandjatega läbi arutada, kui pikalt peaksid lapsevanemad oma puhkuseplaanidest, aga ka osalise töötamise või tööle naasmise soovist ette teatama.

09.02.2017 11.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto