Sisukord
Kultuur
Tänane leht
11.02.2017
Eesti Auto hakkab ise abi kutsuma (2) Mälumäng Lasteaed Krõll ei saa ministri määruse alusel toetust Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Hahad üha häälekamad Tagakülg Esikülg 11.02 Majandus Sulev Loo lahkub Eesti Raudtee juhi kohalt Majanduse lühiuudised Välismaa Colombia kokakasvatajad kardavad mässuliste lahkumist Trumpi migrandikeeldu tabas tagasilöök Miski on mäda Vene luures Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: presidendile residents Maardusse (14) Rahva sõber Iohannis Hommikumaa tark Kõigi aegade parim Veidra telepere looja Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Edasi 1984. aastal: tartlased leinavad Jaanus Piirsalu: hurraa 1992. aasta valijale! (4) Kultuur Hardo Aasmäe mõtteid neljast kümnendist (1) Jaak Alliku eludraama: vere hääled Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Sugrimugri maagilne naturalism Raimo Pullati Tallinna-inventuur Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari «Maailma suurim patt on argus!» Aja auk. Seks kui neuroos Hommikumaa tark (1) Sport Tänak näitas head kiirust, boonuseks katsevõit Johaug lubati olümpiale, kuid vaid esialgu Vinge tagasitulek aitas Fed Cupi naiskonnal eesmärgi täita Töötõend prügikastis ja öine reid Tallinn Auto hakkab ise abi kutsuma (2) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome peaministri esimene visiit Eestisse Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: veidi kahju, et meil enam kommunistlikku parteid pole... (1) Enn Tõugu: masinad on üha targemad, mis edasi saab? (3) Ukraina politoloog: Maidanid käivad Ukrainas kiiresti, muutused mitte nii väga (13) Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Olümpiamängud kui Kolmanda Reichi apoteoos Raimo Pullati Tallinna-inventuur Jaak Alliku eludraama: vere hääled Sugrimugri maagilne naturalism Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari Aja auk. Seks kui neuroos Eesti kultuuri täheatlas: rahvusülikooli asutamine Arter Kalliskivid ja teised kallid kivid Sisemine valgus Maraton, mu rõõm ja kannatus «Baleriin» sütitab nii suuri kui ka väikeseid Põhjamaade suurim paadimess meelitab Soome eripäraga Sõiduproov. Lexus IS: Roheline tee Arst, kelle missioon ja seiklus on Kihnus Vennatapusõjad Eesti suusaradadel «Sangarite» looja Jaak Kilmi mõtleb filme tehes oma lõbu ja lusti peale Eesti ristsõnameister sihib Cambridge'i Postimehe nädalahoroskoop 11.–17. veebruar Ossipiff – kaunitar mitmekülgse lisavarustusega «Eesti laul 2017» stardib täna! (5) Veganid keedavad suppi Elukutse – juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Seks kui neuroos

2 min lugemist
Steven Soderbergh omal ajal, omas mahlas FOTO: Kuvatõmmis

1989. aasta algus. 26-aastase režissööri Steven Soderberghi automaatvastaja on filmiinimeste kõnesid täis. Sydney Pollack on nädalaid helistanud. Kõigi suurstuudiote juhid pakuvad kohtumisi. Produtsendid Don Simpson ja Jerry Bruckheimer ka, aga neile ei taha Soderbergh tagasi helistada. «Nad on limukad,» ütleb Soderbergh.

Tellijale Tellijale

Aasta tagasi poleks keegi neist heitnud talle pilkugi. Soderbergh oli lavastanud ansambli Yes kontserdivideo, mis esitati Grammyle, aga sealt edasi karjääri ei saanud. Nüüd on Soderberghil taskus 1,2 miljonit dollarit maksnud film pealkirjaga «Seks, valed ja videolint». Kui seda jaanuaris Sundance’i filmifestivalil näidati, tahtis Soderbergh vabandust paluda, et film pole veel täiesti valmis. See oli liiga pikk, heli polnud veel paigas ja tiitrid olid tehtud Xeroxiga.

Keegi ei pannud seda tähele. Pärast esilinastust müüdi ülejäänud kolm seanssi välja. Miramax maksis filmi eest 750 000 dollarit ja võttis selle plaani sügiseks kinodesse tuua. Kuu ajaga sai Soderberghi agent 500 kõnet. Soderbergh käis ka ühel kohtumisel –filmistuudioga Paramount. Ta ei olnud lõunat söönud, kõht oli veidi tühi ja laual oli puuvilju, aga need kõik olid sellised, mida tuli koorida – banaanid, apelsinid –, kuid Soderbergh ei tahtnud koorehunnikut jätta maha. Siis ta vaatas neid puuvilju, tundis teatavat võimetust ja tühja kõhtu.

10.02.2017 13.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto