Järeleandmatu superreporter Anneli Ammas

Teenetemärgi pälvinud Postimehe reporterit Anneli Ammast iseloomustavad kolleegid kui alati rõõmsat ja abivalmis inimest. FOTO: Erik Prozes

Kui Anneli eestvedamisel asus Postimees läinud aastal Eestist ja mujalt maailmast otsima «20. augusti lapsi» ehk neid, kes on sündinud 20. augustil 1991, lehvis ta talle omase sära ja õhinaga mööda toimetust ringi ja planeeris sõitu Hispaaniasse, et teha artiklite sarja avalugu.

Tellijale Tellijale

Anneli leidis 25-aastase Hondurasest pärit Hilda Vaike Molina Madissoni, kes on pärinud Eesti kodakondsuse oma vanaisalt ning elas veel läinud suvel Hispaanias, unistades Eestisse kolimisest. Eesti kaasmaalaste stipendium andis talle selle võimaluse ning sel kevadel lõpetab Hilda Vaike Tartu Ülikoolis esimest õppeaastat.

Eestisse elama tulek oli Hilda Vaikele paras katsumus. Võõras linn, võõrad inimesed, külm, kodused teises maailma otsas Hondurases. Anneli sõitis Tartusse, hoolitses, et noorel naisel oleksid eluks vajalikud asjad, kinkis käpikud-villasokid. Nad suhtlevad siiani, kohtuvad sageli.

09.02.2017 11.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto