K, 6.12.2023

Tippteadlane: arvasin algul, et õnnitleja on kuupäeva segi ajanud

Kaur Maran
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Anne Kahru
Anne Kahru Foto: Mihkel Maripuu

Üks Eesti tippteadlastest, Keemilise ja Bioloogilise Füüsika Instituudi (KBFI) toksikoloogialabori juhataja Anne Kahru sai tunnustusest teada, kui klassiõde helistas ja õnnitles.

«Mõtlesin kohe, et ei tea, mis puhul ta nüüd õnnitleb. Kuna mul on suhteliselt varsti ka sünnipäev, oli esimene mõte, et ehk ajas päevad sassi,» naeris Kahru. «Praeguseks on veel nii paljud õnne soovinud, et ma ei ole julgenud Facebooki lahti võttagi. Kui vaatan inimesi, kes on nimistus minu kõrval, siis peab tõdema, et ju see on ikka tähtis tunnustus. Ma ei tea küll täpselt otsustusprotsessi, aga väga uhke tunne on ikka.»

Samas on Kahru üks maailma mastaabis tugevamatest Eesti teadlastest, kes kuulub maailma enimtsiteeritud teadlaste hulka koguni kahes valdkonnas: ökoloogias ja toksikoloogias. Nimelt pani ta ligi kümme aastat tagasi KBFIs aluse uuele uurimissuunale – nanoökotoksikoloogiale ehk õpetusele erinevate metalse koostisega nanooksakeste mõjust eri mudelorganismidele.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles