Sisukord
Kergejõustik
Postimees
10.02.2017
Eesti Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Tippteadlane: arvasin algul, et õnnitleja on kuupäeva segi ajanud Tagakülg Muuseumidirektor Juhan Sihver: tunnustust on raske vastu võtta Mis muutub vanemahüvitise ja -puhkusega? Presidendi kantselei eksjuht arvustab residentsist loobumist Sõudekvarteti liige: mõtlesin, et õnnitlev sõber ajas mu sünnipäeva kuupäeva sassi Esikülg 10. veebruar Raadioajakirjanik sai pälvitud teenetemärgist teada tööl Vanemapuhkuse süsteem tehakse ümber (1) Mälumäng Raua tänava lahingu veteran saab presidendilt teenetemärgi Järeleandmatu superreporter Anneli Ammas Eesti teadlased saavutasid emakakaelavähki tekitava viiruse ravi uuringutes läbimurde (1) Majandus Ehitusfirmade tulemuste peale aktsiad kukkusid Väikeinvestor mõtleb investeerimisest kui maratoni jooksmisest (1) Majanduse lühiuudised Disney juhil ei õnnestu pensionile minna Välismaa Ahjukütmine rikub poolakate tervist Mürgitus niitis Vene opositsionääri haiglavoodisse Plahvatus Prantsuse tuumajaamas osutab suurematele probleemidele Indialased võtsid omavahel mõõtu härja seljas ratsutamises Välismaa lühiuudised 10.02.2017 Portugali jalgpalliklubi hirmutab vastaseid Yle allikas: topeltkodakondsete salajuhendi koostas sõjaväeluure Arvamus Paul Künnap: Eestis võiks tõesti saada luua ettevõtte kolme tunniga (1) Andrus Karnau: Kadrioru krediitkaart (33) Toomas Peterson: Nordica imedemaal (2) Toomas Uibo: Nordica esimene aasta – riiklik lennukompanii sai rattad maast lahti (1) Juhtkiri: vanemahüvitis on vaid üks vahend Postimees 1936. aastal: Siber sõjavalmis Kristi Malmberg: kodumaisele lugejale läheb korda ka veidi keerulisem teos Kultuur Debora – üks ja ainus (2) Lembit Ulfsak ehmatas kahest tunnustusest korraga ära Kultuuri lühid Sport MM algas ehmatusega Naiskond võitles südilt Spordi lühiuudised Nõiakunst, Märtini poodium ja salakavalad piigid Balta: ma ei soovi ennast kulutada Suurturniiri võõrustav Eesti curling seab kõrgeid sihte Tarbija Etioopia on kui rännak läbi aastatuhandete AK EKI keelekool: miks on vaja eestikeelset kõnesünteesi? (1) Tartu Tartu sõudebaasis keeb suur tüli Saladusliku pallaslase lapsed lähetasid isa elutöö kodumaale Nööbiga poiss unistab banaaniampsust (1) Valitsus: Tartumaale jäägu kuus omavalitsust (1) Riigi abi töötule tuulikule tiibu veel ei anna Meelelahutus Koomiks Sudoku

Balta: ma ei soovi ennast kulutada

2 min lugemist
Martin Kutmani mälestusvõistlused Tartus. Ksenija Balta. FOTO: Sille Annuk

Eesti parim naiskergejõustiklane Ksenija Balta võtab tänavust sisehooaega hoopis pingevabamalt kui 2016. aastal. Toona oli Rio olümpiale mõeldes vaja kaasa teha võimalikult paljudel kõrgetasemelistel jõuproovidel, sest vigastused olid ta pikaks ajaks tippkonkurentsist välja jätnud. Nüüd pole Baltal vaja enam midagi tõestada ja sisetingimustes näeb teda kaugust hüppamas kõige enam kahel korral.

Tellijale Tellijale

Eile tegi Balta hooaja avastardi kõrvalalal 60 meetri jooksus, kui Tartus peetud Martin Kutmani mälestusvõistlustel oli tema võiduaeg 7,34. Tema enda nimele kuulunud Eesti rekordist jäi Baltal puudu vaid viis sajandikku. Kaugushüppes ei osalenud ta energia kokkuhoidmise eesmärgil.

Rio olümpial kaugushüppes kuuendaks tulnud Balta ei soovinud ülejäänud sisehooaja asjus kindlaid lubadusi jagada, aga praeguse seisuga on suur võimalus, et ta osaleb kaugushüppes ka Belgradis peetaval sise-EMil. Eesti pinnal võib ta kaugust hüpata vaid 18.–19. veebruaril Tallinnas Eesti meistrivõistlustel. Belgradi normi (7,42) täitis Balta eile ka 60 meetri jooksus, aga sellel alal ta EMil end kulutama ei hakka.

«Ma olen seda tüüpi sportlane, kes kütab ennast igaks võistluseks tohutult üles ja see röövib väga palju energiat. Seega pole võrreldes mullusega plaanis nii palju sisehooajal võistelda. Treenigutesse oleme võrreldes mullusega hüppeid juurde toonud, aga rohkem jõudu tahan hoida suveks,» selgitas eile valitsuselt 9600 euro suuruse spordi aastapreemia saanud Balta.

09.02.2017 11.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto