Sisukord
Maailm
Tänane leht
11.02.2017
Eesti Auto hakkab ise abi kutsuma (2) Mälumäng Lasteaed Krõll ei saa ministri määruse alusel toetust Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Hahad üha häälekamad Tagakülg Esikülg 11.02 Majandus Sulev Loo lahkub Eesti Raudtee juhi kohalt Majanduse lühiuudised Välismaa Colombia kokakasvatajad kardavad mässuliste lahkumist Trumpi migrandikeeldu tabas tagasilöök Miski on mäda Vene luures Välismaa lühiuudised Arvamus Juhtkiri: presidendile residents Maardusse (14) Rahva sõber Iohannis Hommikumaa tark Kõigi aegade parim Veidra telepere looja Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Edasi 1984. aastal: tartlased leinavad Jaanus Piirsalu: hurraa 1992. aasta valijale! (4) Kultuur Hardo Aasmäe mõtteid neljast kümnendist (1) Jaak Alliku eludraama: vere hääled Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Sugrimugri maagilne naturalism Raimo Pullati Tallinna-inventuur Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari «Maailma suurim patt on argus!» Aja auk. Seks kui neuroos Hommikumaa tark (1) Sport Tänak näitas head kiirust, boonuseks katsevõit Johaug lubati olümpiale, kuid vaid esialgu Vinge tagasitulek aitas Fed Cupi naiskonnal eesmärgi täita Töötõend prügikastis ja öine reid Tallinn Auto hakkab ise abi kutsuma (2) AK Peeter Langovitsi tagasivaade: Soome peaministri esimene visiit Eestisse Arvamusliider Madis-Ulf Regi päevik: veidi kahju, et meil enam kommunistlikku parteid pole... (1) Enn Tõugu: masinad on üha targemad, mis edasi saab? (3) Ukraina politoloog: Maidanid käivad Ukrainas kiiresti, muutused mitte nii väga (13) Jaak Aaviksoo: kui tõde hääletatakse (49) Jaak Allik vaatab minevikus öeldud-kirjutatud sõnadele tõsiselt otsa Olümpiamängud kui Kolmanda Reichi apoteoos Raimo Pullati Tallinna-inventuur Jaak Alliku eludraama: vere hääled Sugrimugri maagilne naturalism Ma parem ei kirjuta Eesti arendas superstaari Aja auk. Seks kui neuroos Eesti kultuuri täheatlas: rahvusülikooli asutamine Arter Kalliskivid ja teised kallid kivid Sisemine valgus Maraton, mu rõõm ja kannatus «Baleriin» sütitab nii suuri kui ka väikeseid Põhjamaade suurim paadimess meelitab Soome eripäraga Sõiduproov. Lexus IS: Roheline tee Arst, kelle missioon ja seiklus on Kihnus Vennatapusõjad Eesti suusaradadel «Sangarite» looja Jaak Kilmi mõtleb filme tehes oma lõbu ja lusti peale Eesti ristsõnameister sihib Cambridge'i Postimehe nädalahoroskoop 11.–17. veebruar Ossipiff – kaunitar mitmekülgse lisavarustusega «Eesti laul 2017» stardib täna! (5) Veganid keedavad suppi Elukutse – juht Meelelahutus Koomiks Sudoku

Miski on mäda Vene luures

4 min lugemist
Venemaa Föderaalne Julgeolekuteenistus FSB (pildil asutuse peahoone Moskvas) uurib, kuidas on teabeturvalisuse keskus teinud koostööd eraettevõtetega, mis aitavad FSBd küberkuritegevust puudutava ekspertiisiga. FOTO: VASSILI MAKSIMOV/AFP/SCANPIX

​Venemaal käib salapärane juurdlus vähemalt kahe luuretöötaja tegevuse üle, keda süüdistatakse koostöös Ameerika Ühendriikide Luure Keskagentuuriga (CIA).

Tellijale Tellijale

Asja tuum seisneb selles, et kaks Venemaa Föderaalse Julgeolekuteenistuse (FSB) ametnikku, Sergei Mihhailov ja Dmitri Dokutšajev, kes töötasid küberkaitses, ning endine siseministeeriumi ametnik Ruslan Stojanov, kes töötab nüüd viirusvastase tarkvara tootja Kaspersky Lab heaks, said süüdistuse spionaažis. Stojanovi arreteerimist kinnitas RFE/RLile ka Kaspersky. Varemgi Venemaal riigireetmises süüdistatavaid kaitsnud tuntud advokaat Ivan Pavlov kinnitas, et uurimise all on enam kui kaks inimest ja üks süüdistatavatest on tema klient. Oma kliendi nime ta ei avaldanud.

Vene riigiametnikud ei ole ametlikult süüdistusi avaldanud, kuid sealse meedia andmetel kahtlustatakse Mihhailovit ja Dokutšajevit riigireetmises ja riigisaladuste avaldamises. Milliste riigisaladuste jagamises nad uurimise all on, pole täpsemalt teada, kuid Interfax kirjutas 31. jaanuaril, et juhtumiga kokku puutunud inimeste sõnul jagasid süüdistatavad salastatud infot CIAga.

10.02.2017 13.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto