Sisukord
Kultuur
Postimees
20.02.2017
Eesti Mälumäng Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Reps langes Vene propaganda lõksu (14) Avariipaigalt lahkumist põhjendatakse hirmuga Uhtna leid tõestas, et Eestis valmistati pronksehteid Repsi naiivsust kasutati ära ka Marimaal Kaevurite lesed süüdistavad meeste tööandjat hoolimatuses Sõjamuuseumis lavastati Vabadussõja lahing Riik karmistab võimuametite töötajate taustakontrolli Ida-Virumaal suureneb kelmuste hulk Reps Sputnikus: Eesti poliitikud ajavad rahvusi omavahel tülli (17) Majandus Seeniorid pürgivad toidutööstuskuningaks Majanduse lühiuudised Maa-alusele hiigelelektrijaamale terendab uus võimalus (8) Välismaa AJA PEEGEL. Vastuoluline revolutsionäär Malcolm X Gates kutsus maailma turvama vaktsiinidega Sotsid astuvad Merkelile valusalt kandadele Kaljulaidi sõnul on Eestil panustaja, mitte tarbija maine Eesti riigipea debüteeris Euraasia paneelil Välismaa lühid Ainult tulemüürist ja viirustõrjest ilmselgelt ei piisa Muuseum jutustab loo lastest Balkani sõjas USA senaator lubas Venemaale 2017. aastal peksa anda (2) Arvamus Vastulause: Postimehe reitingulugu solvas Keskerakonda (9) Aune Valk: miks Eesti lapsed on targad, aga õnnetud? (5) Postimees 1901. aastal: valdade ühendamine jätab talurahva hääleta David Davis: Brexit sõpru ei lahuta Juhtkiri: Müncheni sõnum ehk kohaloleku tähtsus (1) Jüri Reinvere: pideva üksteise provotseerimisega viskame ainult konfliktidele hagu alla (9) Kultuur 30 valguskiirusaastat Terminaatorit Teisel pool karumelu Sport Selver murdis võitmatu Tartu Tahtsime parimat, aga välja kukkus nagu alati Balta võttis talve katsetusteks, et suvel suuremat kala püüda Medaleid noppinud Henry Sildaru naudib võistlemist täiel rinnal MM kujunes Dahlmeieri jõudemonstratsiooniks Tartu Aktsiisiga Euroopasse: varsti õllehind sama mis Soomes Sõudeäss võidutses suusarajal Hollandlased sõitsid Eestisse, et kordki elus jääl kala püüda Toome jalamile kerkib lõõtsmaja Laulude vahel vilksatab tõsist elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

30 valguskiirusaastat Terminaatorit

8 min lugemist
Jaagup Kreem. FOTO: Tairo Lutter

Terminaatori laulja Jaagup Kreem ei veeda iga päev aega minevikku meenutades. Pole ka põhjust, sest praegu on asjad hästi. «Ma arvan, et minul isiklikult on kuldsed ajad veel ees või siis kestavad,» räägib Kreem. «Päris tõsiselt. Terminaator on endalegi üllatuslikult suhteliselt populaarne: paljudes klubides on publikurekordid seni meie käes. Pea igal nädalavahetusel on kontsert või kaks. See teeb aastas keskmiselt 120 mängu. Alles hommikul sain meili, milles kutsuti selle aasta jaanipäevaks kontserti andma, kirjutasin vastu, et saame jaanipäeval esineda küll, aga aastal 2020 on esinemine veel lukku löömata.» 

Tellijale Tellijale
Terminaator 1994. Bänditegemine on alati olnud ennekõike suur rõõm ja lõbu. FOTO: Erakogu

Kreem mäletab siiani, milline närvipinge teda enne lavaleminekut aastaid vaevas. «Minu närvikava oli toona lihtsalt niimoodi ehitatud, paanika ja hirm olid nii kohutavad, et enne iga esinemist oksendasin, ja nii aastaid,» meenutab mees nüüd. «See oli omamoodi rituaal, millele bändikaaslased lõpuks enam isegi tähelepanu ei pööranud. Mul olid hambahari ja -pasta kaasas, käisin ära, pesin hambad puhtaks ja võisin seejärel lavale minna. Õnneks oli meil toona vähe kontserte,» muigab ta. «Tänaseks olen rahunenud.»

18.02.2017 21.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto