E, 28.11.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Trumpi migrandikeeldu tabas tagasilöök

Juhan Mellik
Trumpi migrandikeeldu tabas tagasilöök
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Reisikeelu vastane rõõmustab apellatsioonikohtu otsuse vastu. Moslemid võivad endiselt riiki tulla.
Reisikeelu vastane rõõmustab apellatsioonikohtu otsuse vastu. Moslemid võivad endiselt riiki tulla. Foto: Elijah Nouvelage/AFP

«KOHTUME KOHTUS, MEIE RIIGI TURVALISUS ON KAALUL!» reageeris Ameerika Ühendriikide president Donald Trump eile Twitteris föderaalse apellatsioonikohtu otsusele jätta kehtima määrus, mis blokeeris presidendi palju kõmu tekitanud määruse keelata sissepääs seitsmest moslemiriigist pärit kodanikele.

Kohus oli ühehäälne – kõik kolm õigusemõistjat olid seda meelt, et valitsus pole esitanud tõendeid, mille järgi oleks terrorioht piisav selleks, et kehtestada riiki pääsemise keeld Iraagist, Iraanist, Süüriast, Jeemenist, Sudaanist, Somaaliast ja Liibüast pärit inimestele. Valitsus olevat seisukohal, et otsuse tagamaid pole üldse vaja kaalumisele võtta.

Trumpi Twitteri-säuts saabus peaaegu kohe. «See on poliitiline otsus, kohtume nendega kohtus, ootan juba seda,» tsiteerib CNN Trumpi natuke hilisemat pöördumist Valges Majas ajakirjanike poole. «Minu arust on see lahing, mille me võidaksime väga lihtsalt.»

Märksõnad
Tagasi üles