Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
25.02.2020
Siim Kallas näeb üha enam vajadust Eesti lobiregistri järele (3) Eesti Tallinn taastab Loodearmee kalmistu kabeli Pärnus ja Haapsalus jäi kriisist meeter puudu Pidupäev koidust ehani Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind Majandus Sajandi suurkuju võimas jalajälg Kinnisvaraäris läks «vanade sõprade» vahel jälle naginaks Läti viinaralli elab, kuid «pidu» on kõvasti lahjem Välismaa Itaalia viirusekolle teeb ülejäänud Euroopa murelikuks KOHALIK VAADE ⟩ Transnistria armee kohtleb nekruteid jõhkralt FOTOD ⟩ Trumpi tervitati Indias palvete ja raevuga Arvamus Juhtkiri: poliitiline riiginaine (1) Toomas Toomsalu: isevoolav särtsusõit Kersti Kaljulaid: millega sa tegeled, armas riigikogu? (4) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Annika Laats: Vargamäe Andrest töö õnnelikuks ei teinud (2) PRESIDENDI KÕNE ⟩ Vahur Kersna: president kui vanem õde (5) Meie Eesti Erkki Koort: kas majandus vs julgeolek? Erkki Koort: Eesti ambitsioonid ÜRO Julgeolekunõukogus Hiina draakon ja 5G-võrk Erkki Koort: tellimus majandusluureks Kultuur Ilmalinnu valvsa pilgu all ole vaba kui lind «Kui pole kujutlusvõimet, siis ei sünni midagi uut» Sport Kriisa debüüt kinnistas uue põlvkonna tulekut Baltalt hooaja avastart, tõkkesprinterid jõudsid rekorditele lähedale Tervis Viljatus puudutab iga viiendat Eesti peret Tartu Kuus silmapaistvat tartlast pälvisid tunnustuse Käsmu kriidist lühtri turgutavad üles Tartu restauraatorid Remondi tõttu muutuvad rongide sõiduplaanid Taskusse tuleb veel üks sissepääs Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Prügisõja tulemus: jäätmevedu ähvardab Tartus suvel kallineda

2 min lugemist
Prügikast. FOTO: Margus Ansu

Läinud nädala lõpus avatud hinnapakkumustest nähtub, et Aardlapalu prügilas on segaolmejäätmete vastuvõtu hind kallinemas poole võrra. See tähendab, et keskmiselt kolmandiku jagu kallimat hinda tuleb hakata oma prügi äraveo eest maksma ka tartlastel, avaldas reedel Tartu linna keskkonnateenistuse juhataja Ülle Mauer.

Tellijale

Tartu linnavalitsus korraldas Aardlapalu prügila ümberlaadimisjaama haldamiseks riigihanke, sest kahtluse alla on sattunud, kas praegu kehtiva lepingu alusel ja hinnaga 42 eurot segaolmejäätmete tonni eest (käibemaksuta) on prügilat haldaval ettevõttel Eesti Keskkonnateenused võimalik Tartule vajalik kogus prügi Aardlapalus vastu võtta ja käidelda. 

Tartu abilinnapea Valvo Semilarski selgitas, et ettevõte Ragn Sells on soodsat ja turu keskmisest odavamat hinda silmas pidades vedanud Aardlapallu umbkaudu 600 tonni segaolmejäätmeid kuus. Seda on rohkem, kui Ragn Sells kogub Tartu linnast ja ka rohkem, kui Eesti Keskkonnateenused on valmis sellelt firmalt vastu võtma. Valmisolek oleks kuni 400 tonni kuus. 

22.02.2020 25.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto