Sisukord
Arvamus
Tänane leht
13.02.2017
Eesti Tosin kuud plaanist teenuseni Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Järva-Jaani rand kihas suplejatest Horoskoop Tagakülg Sisekaitseakadeemia saatus ripub niidi otsas (25) Riik loob infotelefoni suurte kriiside puhuks Parteide arvates peaks presidendil olema residents (3) Ossinovski: uus valitsus muutis ettekujutust võimust Majandus Majanduse lühiuudised2 Tulemas on maailma suurim börsiettevõte Majanduse lühiuudised Investor Mari: minu esimene kuu Välismaa Saksamaa uueks presidendiks valiti Frank-Walter Steinmeier AJA PEEGEL. Iisraeli kadunud laste müsteerium (1) Skandaalid heidavad valgust Indoneesia hämaratele sektidele (1) Arvamus Oudekki Loone: palgalõhe lahendus on info avalikustamises ja kollektiivlepingutes (7) Jaak Vilo: paneme e-tiigri päriselt programmeerimist õppima (13) Kadri Veermäe: Merkel pole enam võitmatu (2) Postimees 1928. aastal: Tartu majaomanikud tegid üürnikele vabariigi aastapäeval kingituse Juhtkiri: sisekaitseakadeemia kolimisest on saanud asi iseeneses Scott Abel: Trumpi ülestegemata voodi (1) Gert Jostov: kaubandussõda ohustab Eesti heaolu Sport Ränkel võitis sprindi ja klassikasõidu Spordi lühiuudised Kõiv sõitis end MMil kahel korral punktidele Kiirust ja küpsust jagus, puudu jäi vaid võit Sildarud pälvivad väärilist tunnustust Fed Cupi naiskond üllatas meeldivalt Tänak püstitas rekordi, mis tühistas katse (1) Head algused tõid Beljajevale väärt esikoha Tarbija Mida peaks sel aastal teadma tuludeklaratsiooni esitamisest? (2) Eesti suureks juubeliks valmib nii spetsiaalseid maiustusi kui ka napsi Tarbijakülje lühiuudised Sõbrapäev toob poodidesse ohtrasti kommivalikut Vaata, kui palju maksab kulleriga roosikimbu saatmine Tartu Suur võidusõit: kärnatajad kihutasid Verevil Prügisõja tulemus: jäätmevedu ähvardab Tartus suvel kallineda Türgi vabatahtlik: eestlased pole külmad Vaksalis tuleb endiselt kaua bussi oodata Looduslikud jäärajad ootavad masinatega talvenautijaid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1928. aastal: Tartu majaomanikud tegid üürnikele vabariigi aastapäeval kingituse

1 min lugemist
Tartu turukaubamaja töö, nii on oma albumisse arhitekt Voldemar Tippeli projekteeritud turuhoone pildi taha kirjutanud rakendusskulptor Aleksander Jannes. Jannes teostas hoone fassaadikujunduse, graniidist poolsambad ja ornamentika. Ta jõudis veel need restaureerida pärast 1941. aasta osalisi purustusi. 1944. aastal lahkus Jannes Rootsi. FOTO: Erakogu

Tartu majaomanikkude otsus oma üürnikkudele vabariigi 10. aastapäeva puhul 1/10 osa kuuüüri mahajätmisega kingitust teha, on kohapealsetes majaomanikkude ringkondades üksmeelset heakskiitmist leidnud.

Majaomanikkude seltsi juhatus saab igapäev rohkel arvul allkirju ja tõendusi üüri kinkimise kohta. Enamasti annetatakse rohkem kui 10 protsenti, eriti neile, kelle kuuüür alla 1000 marga.

Huvituseta ei ole ka siinkohal ära märkida, et kehvade üürnikkude seas üksikuid leidub, kes kingitust vastu ei võta – põhjuseks asjaolu, et kingitus tehakse Eesti vabariigi juubeliks. Nemad aga soovivad muidugi mingisugust teist «vabriiki» ja kingitust «Mopri» summadest. Tartu majaomanikkude otsus on head vastukaja ja kuuldavasti järeltegemist leidnud ka väljaspoolt Tartut. Ainult pealinna mehed on enestele kehvuse tunnistuse ise välja andnud. Nõnda loeme majaomanikkude liidu häälekandjast: «Teatavasti on Tallinna majaomanikkude seltsi ümber koondunud suures enamuses väikeste korteritega kehvad majaomanikud, kellede tulu üüriseaduse ja normiüüride tõttu äärmiselt piiratud, seepärast ei olnud nendel võimalik vabariigi 10. aastapäeva puhul teha nii suurt kingitust oma üürnikkudele, nagu Tartu majaomanikud tegid.»

Nõnda siis läbi ja läbi «kehvad» mehed, need Tallinna pilvelõhkujate omanikud. Ei ole neil karta üürnikkude puudust ega üürihinna langemist, sest nõudmine on ikka suurem olnud kui pakkumine. Ei ole Tallinnas ka seda üliõpilaste parve, kes Tartus korterid suvel tühjaks jätab. Aga «kehvus» on siiski suur. Ausam oleks siiski otsekoheselt välja öelda asja õige põhjus – rahast on kahju. Ja asi oleks kõigil selge.

13.02.1928

Seotud lood
    11.02.2017 14.02.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto