Meeste võimuvõitlus Krahlis

«Vaimukuskuss» paneb proovile Märt ja Priit Piusi, Kait Kalli ja Karl-Andreas Kalmeti füüsilised võimed. FOTO: Herkko Labi

Von Krahli teatri saalis roomavad ringi tagurpidi diivanid. Te lugesite õigesti, jah, diivanid. Üsna päevinäinud diivanite all on näitlejad, täpsemalt mehed, kes veavad neid oma seljas nagu… kodasid kui kodu sümboleid või elutaaka, aga ka mugavuse ja mandumise koondpunkti.

Tellijale Tellijale

Ent nagu vanameister Freud on öelnud, vahel on sigar lihtsalt sigar. Nii on äsja Von Krahli teatris esietendunud lavastuses «Vaimukuskuss»: diivanites võib näha kõike ja ükski nägemine pole vale.

Lavastaja Renate Keerd on minimalistlike vahenditega – tühi ruum nelja mööblieseme ja nelja näitlejaga (kelle tekst koosneb nappidest lausetest) – loonud Von Krahli mustale lavale laboratooriumi, kus võetakse luubi alla meestevahelise (võimu)võitluse, paikapanemise ja tunnustuse vajadus, sõprus ja reetmine. Meeste võitlus aga seetõttu, et naised kehtestavad oma võimu teiste vahenditega, võib-olla sama tobedalt, kuid vähem füüsiliselt.

13.02.2017 15.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto