Sisukord
Arvustused
Tänane leht
14.02.2017
Eesti Mälumäng Linnaosavalitsus ei anna islamikogudusele kesklinnas ruume (1) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Vene suursaadiku atentaat tõi parima pressifoto tiitli Tagakülg Tartu pussitaja võeti vahi alla Presidendi «ei» seab valitsuse raske otsuse ette (1) Pensionid tõusevad aprillist 5,1 protsenti Helsingi tunneli uuringud algavad juba veebruaris Pardakaamera salvestistel ei tohi inimesed olla äratuntavad Meeleavaldajad nõudsid karusloomafarmide keelustamist Sajad ametikohad täituvad pealinnast maakonnalinnadesse kolides uute inimestega (20) Majandus X-fail paljastab Rail Balticu seni varjatud tõe Välismajanduse lühid Jaapani majandus hakkab ellu ärkama Eesti majanduse lühiuudised Eesti ettevõtjad USAs: kas meie viisad ikka kehtivad? Välismaa Põhja-Korea paneb Trumpi proovile Välismaa lühiuudised 14.02 KOHALIK VAADE. Turistid lämmatavad Hispaaniat (2) Rootsi püüab ohjeldada Malmö jõuguvägivalda (3) Arvamus Marti Aavik: Tartu teadlaste inimkatsed Juhtkiri: väikese, aga ohtliku pahareti võllanaljad (1) Soosaare preemia pälvis helilooja Jüri Reinvere Postimees 1929. aastal: Leedu Klu-Klux-Klan Kultuur Grammydest, Adele’ist ning hea ja kurja tundmise puust Meeste võimuvõitlus Krahlis Kes on Laur Joamets ja Sturgill Simpson? Berlinale päevad, järjestikku Sport Spordi lühiuudised Vene ja Nižni Novgorod andsid Kalev/Cramo lootustele põntsu Sildaru jahib täna esimese eestlasena spordi-Oscarit Tugevam vaim lubab Nurmsalul seada suuri sihte Kas kukutatakse Meistrite liiga imekolmik? Nurmsalu soomlasest treener: olümpiamedal on võimalik Tallinn Linnaosavalitsus ei anna islamikogudusele kesklinnas ruume (1) Presidendi «ei» seab valitsuse raske otsuse ette (1) Tartu Tartu plaanib peremaju vaimupuudega inimestele Verine kättemaks tabas süüta ohvreid Kuuelapselise pere toetuse juhtum osutas tõsisele seaduselüngale Tartu linnal tuleb riigilt üle võtta jah-sõna kuulamise töö Elamuste otsijad pääsevad peagi filmi sisse Uuenenud näitusel saab telefoniaku täis vändata Tartlasest vanameister mängib antiikse kunstiga nooruslikult Meelelahutus Koomiks Sudoku

Meeste võimuvõitlus Krahlis

2 min lugemist
«Vaimukuskuss» paneb proovile Märt ja Priit Piusi, Kait Kalli ja Karl-Andreas Kalmeti füüsilised võimed. FOTO: Herkko Labi

Von Krahli teatri saalis roomavad ringi tagurpidi diivanid. Te lugesite õigesti, jah, diivanid. Üsna päevinäinud diivanite all on näitlejad, täpsemalt mehed, kes veavad neid oma seljas nagu… kodasid kui kodu sümboleid või elutaaka, aga ka mugavuse ja mandumise koondpunkti.

Tellijale Tellijale

Ent nagu vanameister Freud on öelnud, vahel on sigar lihtsalt sigar. Nii on äsja Von Krahli teatris esietendunud lavastuses «Vaimukuskuss»: diivanites võib näha kõike ja ükski nägemine pole vale.

Lavastaja Renate Keerd on minimalistlike vahenditega – tühi ruum nelja mööblieseme ja nelja näitlejaga (kelle tekst koosneb nappidest lausetest) – loonud Von Krahli mustale lavale laboratooriumi, kus võetakse luubi alla meestevahelise (võimu)võitluse, paikapanemise ja tunnustuse vajadus, sõprus ja reetmine. Meeste võitlus aga seetõttu, et naised kehtestavad oma võimu teiste vahenditega, võib-olla sama tobedalt, kuid vähem füüsiliselt.

13.02.2017 15.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto