Grammydest, Adele’ist ning hea ja kurja tundmise puust

Viisakas popstaar Adele ja sületäis Grammysid. FOTO: Sipa USA

Jääb kantri paljudele toeks, on meile teatanud tuntud laulusõnad, ja ehkki eestlastel oli tänavusel Grammyde jagamisel rekordiline hulk nominatsioone tules, tõi auhinna koju Laur Joamets kantrimees Sturgill Simpsoni bändi koosseisust.

Tellijale Tellijale

Ehkki ühe leheloo struktuur eeldab asjadest etteruttamist, me seda siiski tähelepanuväärsel määral ei tee ja hakkame hoopistükkis otsast minema. Akadeemia on otsustanud ja kõige põhilisemad auhinnad – aasta albumi, plaadi ja loo eest – viis koju briti emand Adele. Viis auhinda sai postuumselt David Bowie «Blackstar».

Üllatusmomenti selles polnud, sest Adele on 2010ndatel võtnud popmuusikas kõik, mida võtta annab. «25» on mingis mõttes perfektne pop-plaat – kaunilt suurejooneline ja väljaronivalt emotsionaalne, aga siiski niimoodi mõõdetult, kujundatult ja… turvaliselt. Need laulud võiks oma laiekraani südantlõhestavuses isegi haiget teha, aga ei tee. Ja miks ei tee? Sest nad pole loodud tegema ja üleüldse, miks peaks üks viisakas inimene teisele haiget tegema. Adele kindlasti on viisakas inimene. Parimaks poplooks valiti Adele’i «Hello».

13.02.2017 15.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto