Kes on Laur Joamets ja Sturgill Simpson?

Sturgill Simpson esineb koos Laur Joametsaga (vasakul) Grammy tseremoonial. FOTO: Frank Micelotta / PictureGroup /Sipa USA / SCANPIX

Sturgill Simpson on Kentuckyst pärit muusik, kes on andnud välja kolm kauamängivat, ja nagu saavutused näitavad, on temast saanud võimsa kantririigi Ameerika Ühendriikide üks olulisemaid kantriartiste. Kui Sturgill Simpsoni eelmine ja peaaegu adekvaatselt pealkirjastatud «Metamodern Sounds In Country Music» oli veel võrdlemisi traditsiooniline kantriplaat, mis pälvis ka Grammy nominatsiooni, siis praegune «A Sailor’s Guide To Earth» laiendas omadega kantrikontseptsiooni. Ta pühendas plaadi oma pojale ja seda on ühtlasi kirjeldatud ka kui elujaatavamat.

Tellijale Tellijale

Nende plaatide võrdlusena on mainitud ka asjaolu, et Sturgill oleks võinud sellist «Metamoderni» stiili keskmise Nashville’i artisti moel pärast järgnevat karjääri toota ja elupäevad õhtusse veeretada. Kuid ta otsustas teisiti. Plaat jõudis Billboardi edetabelis kohale nr. 3, mis näitas kaugelt suuremat edu kui «Metamodern» ja tunnistas valitud tee õigsust. Grammydel oli see peale country-kategooria võidu ka parima plaadi nominent.

Laur Joamets tegi kunagi Eestis bluusbändi Dramamama. Sturgill Simpsoni bändi jõudis ta järgmisel moel: ühise tuttava kaudu, kelle bändil oli sama produtsent. Sturgill Simpsonil oli kitarristi vaja, Laur Joamets saatis mängunäidise, kõik sobis, löödi käed ja nüüd on Grammy käes. Ja mitte ainult. Ka esinemisi olulisimates USA telesaadetes, nagu «David Lettermani show», «Saturday Night Live» jne.  

13.02.2017 15.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto