Tartu linnal tuleb riigilt üle võtta jah-sõna kuulamise töö

Tartu maavalitsuse perekonnaseisuosakonna juhataja Siiri Sinijärv loodab, et ka pärast seda, kui osakonnast saab Tartu linnavalitsuse üks osa, võivad pruutpaarid abielluda väga paljudele tartlastele tuntud Tiigi 12 maja suures saalis. FOTO: Sille Annuk

Mendels­soh­ni «Pul­ma­marss» on Tartus Tiigi tänaval majas number 12 erinevate riigikordade ajal eri nimesid kandnud praeguse Tartu maavalitsuse perekonnaseisuosakonna suures saalis kõlanud 1971. aasta 16. septembrist.

Tellijale Tellijale

«Meie saal pole nädalalõppudel kunagi tühi, laupäeviti on siin alati abiellujaid, ainult talvel mõnel üksikul reedel võib juhtuda, et saali ei kasutata,» rääkis Tartu maavalitsuse perekonnaseisuosakonna juhataja Siiri Sinijärv. 

Enamik paare abiellubki saalis, laias laastus vaid 15 protsenti naistest-meestest soovivad oma abielu seadustada kabinetis. Nüüd puhuvad aga riigireformi muutuste tuuled ka Tiigi 12 majas. «Midagi me muutustest küll teame, kuid ma ei taha neist veel pikalt rääkida, sest midagi kindlat pole teada,» ütles Siiri Sinijärv. 

13.02.2017 15.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto