Sisukord
Arvamus
Tänane leht
15.02.2017
Eesti Valeravi eest hüvitise saamine muutub lihtsamaks Esikülg 15. veebruar Mälumäng Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Postimees sai ministeeriumilt aasta kultuurisõbra tiitli Pussitajat võõrustanud mees tunneb kahetsust Järvamaa võib saada tasuta ühissõidu esimeste seas Rootsis jõuab vaid kümnendik alkohoolikutest ravile Pevkur: sotside klassiviha on sobimatu Ermamaa uued asjaolud näitavad, kuidas tegelikult asju aeti (65) Majandus Venemaa ootab transiidi eest vastuteenet (1) Ivanka Trumpi moeäri löögi all Majanduse lühiuudised Välismaa Trumpi nõunik astus vassimise tõttu tagasi Venemaa suhtes leebumine jutuks pole USA uus kaitseminister astub NATO ette Montenegro ootab nelja riigi heakskiitu Californias kardetakse lekkiva tammi tõttu üleujutust Iluideaalid armistavad noori albaanlannasid Stoltenberg ja Trump on leidnud hingesuguluse Välismaa lühiuudised 15.02.2017 Arvamus Ivan Makarov: vene inimese eestimeelsus Eestis on taunitav (16) Postimehe AK pani huvitavaimad esikaaned näitusele Neeme Korv: Soome sääsk piniseb Tallinna TV lõpust (2) Juhtkiri: tummstseen Ärma moodi (9) Postimees 1995. aastal: Tarand võrdles Savisaart Goebbelsiga (1) Mihhail Lotman: Sisekaitseakadeemia Narva – samm õiges suunas (13) Kuldar Taveter: meil ei ole vaja juurde tuhandete kaupa uusi programmeerijaid (2) Mart Raudsaar: viiskümmend eurot puutumatuid tagavarasid võiks ikka taskus olla (4) Kultuur Ugalas on emadepäev Gun fu: vale mehe koer Sport Spordi lühiuudised Avalikustatakse Norra suusatajate astmaraport Kelly Sildaru esmakordselt koos spordimaailma suurimate staaridega Meistrite liiga päevik: kas «turvaline» Arsenal on jõudnud taas viimasele tõkkele? Otepää MK-etapp üllatab uue sprindirajaga Kui suured on võrkpallurite palgad meil ja mujal? (1) Mati Merirand: jalgpallitrennid lasteaias on puhas äri laste arvelt (2) Tarbija Eesti treenerid selgitavad: kas hilisõhtune trenn rikub une? Tartu Tootsi koolis tulevad krihvlite kõrvale tahvlid Kas petavad silmad või tõsi on see: haridusministeerium taas Tallinna? Naiste tõstesport – günekoloog ei soovita! Tõstja Triin Põdersoo tahab alati endast parem olla E-kirjand saab paari aasta pärast tegelikkuseks (1) Lille maja teeb läbi värskenduskuuri (1) Ingerisoomlane pildistab emamaa allakäiku Raskest vigastusest paranev jalgpallur lõi oma kellabrändi (1) Enriko Talvistu: saaks jalgsi või trammiga, aga meie sõidame ikka autoga (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1995. aastal: Tarand võrdles Savisaart Goebbelsiga

1 min lugemist
Joseph Goebbels kõnet pidamas. FOTO: dpa/picture-alliance/Scanpix

Peaminister Andres Tarand võrdles Keskerakonna esimeest Edgar Savisaart fašistliku Saksamaa propagandaministri Goebbelsiga, sest Savisaar olevat kolm korda levitanud valet, justkui Tarandi Davose-sõit läinuks maksma 100 000 Eesti krooni.

Tarand õpetas eile ajakirjanikke, et kui ajakirjandus teeb vigu, siis võiks ka arvestada faktilisi täpsustusi. «Eesti Sõnumid ja Hommikuleht on aga endiselt paljundanud Savisaare väidet, et minu tulutu Davose-sõit läks maksma umbes 100 000 Eesti krooni,» täpsustas ta asjaolusid.

Valitsusjuht tuletas meelde, et ta selgitas juba nädal tagasi, et läks Davosesse maailma majandusfoorumile kutsutud külalisena, mis tähendas kulutuste tasumist korraldajate poolt.

«Eesti riik maksis ainult lennukipiletid, mitte aga 60 000 Rootsi krooni, nagu on väidetud,» lisas ta.

Valitsusjuhi hinnangul võib rääkida tema Davose-sõidu esimesest tulust, sest Euroopa Liit otsustas luua oma esinduse ka Tallinna ja Vilniusesse, mitte ainult Riiga, nagu oli esialgu kavas.

«Ma ei ole kunagi eitanud Savisaare teeneid, kuid mulle on vastuvõetamatu tema üritus ise silma paista teisi maha kistes. Nüüd kolm korda Savisaare liikvele lastud vale meenutab Goebbelsit, kes ütles, et üheksa korda vale on kümnes kord tõde,» iseloomustas Tarand.

15.02.1995

Seotud lood
14.02.2017 16.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto