Postimehe AK pani huvitavaimad esikaaned näitusele

Teisipäeval avati Postimehe 160. sünnipäeva ning arvamus- ja kultuurilisa AK 10. sünnipäeva puhul Disaini- ja Arhitektuurigaleriis näitus «Kontekstist välja». Väljapanekul saab näha AK viimase kümne aasta auhinnatud ja huvitavamaid esikaasi.

«Esikaane mõte on inimeses lugemishuvi tekitada,» ütles Postimehe peakunstnik Jaanus Koov. «Mulle meeldivad lihtsad kujundid. Jõulised värvid ning kujundid viivad sõnumi vaataja teadvusse.» Mõni kujund on eriti jõuline, näitaks kortsus tagumik, mis näitusel vaatajat tervitab. «Literatuursust ma ei karda, just nii oli loos kirjas ja selline visuaalne kujund saigi valitud. Las ta olla natuke šokeeriv või isegi vastik.»

Kujundusest on tekkinud probleemegi. Näiteks kui ilmus AK esikaanega, mis käsitles Kataloonia probleeme, kutsuti Postimehe välistoimetuse juhataja Hispaania saatkonda «kohvile».

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) kujunduskonkursi žürii valis mullu Postimehe arvamus- ja kultuurilisa Eesti parima kujundusega paberleheks, peale selle on AK võitnud rahvusvahelisi kujundusauhindu (European Newspaper Award).

Näitus jääb Tallinnas avatuks 4. märtsini ja läheb siis ringreisile Eesti linnadesse. 

14.02.2017 16.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto