Sisukord
Kultuur
Tänane leht
15.02.2017
Eesti Valeravi eest hüvitise saamine muutub lihtsamaks Esikülg 15. veebruar Mälumäng Male Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Eesti lühiuudised Postimees sai ministeeriumilt aasta kultuurisõbra tiitli Pussitajat võõrustanud mees tunneb kahetsust Järvamaa võib saada tasuta ühissõidu esimeste seas Rootsis jõuab vaid kümnendik alkohoolikutest ravile Pevkur: sotside klassiviha on sobimatu Ermamaa uued asjaolud näitavad, kuidas tegelikult asju aeti (65) Majandus Venemaa ootab transiidi eest vastuteenet (1) Ivanka Trumpi moeäri löögi all Majanduse lühiuudised Välismaa Trumpi nõunik astus vassimise tõttu tagasi Venemaa suhtes leebumine jutuks pole USA uus kaitseminister astub NATO ette Montenegro ootab nelja riigi heakskiitu Californias kardetakse lekkiva tammi tõttu üleujutust Iluideaalid armistavad noori albaanlannasid Stoltenberg ja Trump on leidnud hingesuguluse Välismaa lühiuudised 15.02.2017 Arvamus Ivan Makarov: vene inimese eestimeelsus Eestis on taunitav (16) Postimehe AK pani huvitavaimad esikaaned näitusele Neeme Korv: Soome sääsk piniseb Tallinna TV lõpust (2) Juhtkiri: tummstseen Ärma moodi (9) Postimees 1995. aastal: Tarand võrdles Savisaart Goebbelsiga (1) Mihhail Lotman: Sisekaitseakadeemia Narva – samm õiges suunas (13) Kuldar Taveter: meil ei ole vaja juurde tuhandete kaupa uusi programmeerijaid (2) Mart Raudsaar: viiskümmend eurot puutumatuid tagavarasid võiks ikka taskus olla (4) Kultuur Ugalas on emadepäev Gun fu: vale mehe koer Sport Spordi lühiuudised Avalikustatakse Norra suusatajate astmaraport Kelly Sildaru esmakordselt koos spordimaailma suurimate staaridega Meistrite liiga päevik: kas «turvaline» Arsenal on jõudnud taas viimasele tõkkele? Otepää MK-etapp üllatab uue sprindirajaga Kui suured on võrkpallurite palgad meil ja mujal? (1) Mati Merirand: jalgpallitrennid lasteaias on puhas äri laste arvelt (2) Tarbija Eesti treenerid selgitavad: kas hilisõhtune trenn rikub une? Tartu Tootsi koolis tulevad krihvlite kõrvale tahvlid Kas petavad silmad või tõsi on see: haridusministeerium taas Tallinna? Naiste tõstesport – günekoloog ei soovita! Tõstja Triin Põdersoo tahab alati endast parem olla E-kirjand saab paari aasta pärast tegelikkuseks (1) Lille maja teeb läbi värskenduskuuri (1) Ingerisoomlane pildistab emamaa allakäiku Raskest vigastusest paranev jalgpallur lõi oma kellabrändi (1) Enriko Talvistu: saaks jalgsi või trammiga, aga meie sõidame ikka autoga (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimehe AK pani huvitavaimad esikaaned näitusele

1 min lugemist

Teisipäeval avati Postimehe 160. sünnipäeva ning arvamus- ja kultuurilisa AK 10. sünnipäeva puhul Disaini- ja Arhitektuurigaleriis näitus «Kontekstist välja». Väljapanekul saab näha AK viimase kümne aasta auhinnatud ja huvitavamaid esikaasi.

«Esikaane mõte on inimeses lugemishuvi tekitada,» ütles Postimehe peakunstnik Jaanus Koov. «Mulle meeldivad lihtsad kujundid. Jõulised värvid ning kujundid viivad sõnumi vaataja teadvusse.» Mõni kujund on eriti jõuline, näitaks kortsus tagumik, mis näitusel vaatajat tervitab. «Literatuursust ma ei karda, just nii oli loos kirjas ja selline visuaalne kujund saigi valitud. Las ta olla natuke šokeeriv või isegi vastik.»

Kujundusest on tekkinud probleemegi. Näiteks kui ilmus AK esikaanega, mis käsitles Kataloonia probleeme, kutsuti Postimehe välistoimetuse juhataja Hispaania saatkonda «kohvile».

Eesti Ajalehtede Liidu (EALL) kujunduskonkursi žürii valis mullu Postimehe arvamus- ja kultuurilisa Eesti parima kujundusega paberleheks, peale selle on AK võitnud rahvusvahelisi kujundusauhindu (European Newspaper Award).

Näitus jääb Tallinnas avatuks 4. märtsini ja läheb siis ringreisile Eesti linnadesse. 

Seotud lood
14.02.2017 16.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto