Sisukord
Sisekujundus ja sisustus
Tänane leht
16.02.2017
Eesti Omandireformi haavad veritsevad endiselt (2) Eestlased hakkavad Keskerakonda taas omaks võtma Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Rakvere ei toeta filmifestivali (2) Elamuremondi maksed tekitavad erimeelsusi Eestis siirati esimest korda lapsele kopsud Haigekassa paksemast rahakotist hoolimata jäävad paljud ravita (3) Eesti lühiuudised Puudega laste ravi vajab lisaraha Esikülg 16. veebruar Majandus Majanduse lühiuudised 16.02 Eesti Energia oli ise Tootsi kinnistu hinna määranud ekspertiisi tellijaks (3) Riik kasutab jõupositsiooni ära seaduse kujundamisel (1) General Motors plaanib Opeli maha müüa Tootsi tuulepargi tuulikud on saanud kõlavad nimed Välismaa Välismaa lühiuudised Leedu reklaamis end Soome talveidülli abil Foto: meeleavaldajad blokeerisid europarlamendi NATO kuus olulist tegevust lõunas PERSOON. Playboy, kes võinuks muuta Põhja-Koread Mattis võttis kohe jutuks kaitsekulud (1) Stoltenbergilt uuriti ukrainlaste kahtluste kohta Arvamus Kristi Malmberg: mulle ei meeldi, kui president valetab (23) Postimees 1934: tinakarbike imetegeva rohuga Rainer Vakra: kas mandunud oravad annavad loobumisvõidu? (2) Juhtkiri: valitsus võib vahetuda juba enne valimisi (8) Risto Berendson: kui kiidulaul tapab uudise (2) Erkki Koort: Sisekaitseakadeemia lähetamine (1) Kaire Uusen: äkki loobudagi integratsioonist? (15) Taavi Minnik: «vene maailma» kuulsusetu lõpp (2) Sport Spordi lühiuudised PSG imeline võit lõi Barcelona tummaks Kellega suurtest sporditähtedest Sildaru Monacos juttu ajas? Nurmsalu seiklused päädisid toreda üllatusega Martinsenist Northugini: Norra võim Otepääl Tarbija Réunioni vulkaanipurse pakub võimsat vaatepilti kodu lühid Kodusisustaja võiks rohkem kodumaist eelistada Elamuremondi maksed tekitavad erimeelsusi Tartu Ülikooli raamatukogu remont ei jätku enne maid (1) Pühaste pruulikoda taastas ajaloolise keiserliku õllemargi (2) Tartu alustas taas pürgimist Euroopa kultuuripealinnaks Osa Vanemuise tänavast muutub ühesuunaliseks (1) Muusikaõppurid pääsevad pikkadest koolipäevadest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kodusisustaja võiks rohkem kodumaist eelistada

3 min lugemist
Lühter North. FOTO: Mari Lights

Kui põhjanaabrite juures on omamaine disain ammu au sees, siis Eestis peetakse seda endiselt rohkem nišikaubaks ja keskmisest kodust eestimaiste disainerite toodangut naljalt ei leia. See trend võiks aga muutuda.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Eesti kodudes näeb endiselt peamiselt välismaal toodetud saepuruplaatmööblit, mis tuleb küll tõenäoliselt pisut odavamalt kätte kui kodumaine disain, kuid elab oma elu ära palju kiiremini ja vajab sagedamini väljavahetamist. Nii et kokkuvõttes oleks säästlikum osta kohe kallimat kodumaist mööblit.

-Ilu ja vastupidavus ennekõike

Eesti Disainikeskuse kommunikatsioonijuht Maris Takk ütleb, et mõistagi saab kvaliteetset mööblit ja sisustustooteid osta ka välismaalt, aga Eesti disain ei ole praegu enam kallim kui nood tooted, mistõttu võiks ka kodumaise valiku seas ringi vaadata.

«Eelistada tuleks tooteid, mis on funktsionaalsed, vastupidavad, mugavad, kergesti hooldatavad ja esteetiliselt meelepärased. Eestis disainitud ja toodetud mööblil ja sisustusaksessuaaridel on kindlasti enamik neist eeldustest täidetud. Eestimaist eelistada on kindlasti ka eetiline ja keskkonnasõbralik, sest tarbime ju materjale, mis pärinevad meie lähedalt ja mille transportimiseks pole palju ressursse kulutatud,» selgitab Takk.

Vähemtähtis pole seegi, et Eesti disain valmib naturaalsetest materjalidest, näiteks kohalikust puidust, vineerist ja villast.

15.02.2017 17.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto