Sisukord
Arvamus
Tänane leht
16.02.2017
Eesti Omandireformi haavad veritsevad endiselt (2) Eestlased hakkavad Keskerakonda taas omaks võtma Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Tagakülg Horoskoop Rakvere ei toeta filmifestivali (2) Elamuremondi maksed tekitavad erimeelsusi Eestis siirati esimest korda lapsele kopsud Haigekassa paksemast rahakotist hoolimata jäävad paljud ravita (3) Eesti lühiuudised Puudega laste ravi vajab lisaraha Esikülg 16. veebruar Majandus Majanduse lühiuudised 16.02 Eesti Energia oli ise Tootsi kinnistu hinna määranud ekspertiisi tellijaks (3) Riik kasutab jõupositsiooni ära seaduse kujundamisel (1) General Motors plaanib Opeli maha müüa Tootsi tuulepargi tuulikud on saanud kõlavad nimed Välismaa Välismaa lühiuudised Leedu reklaamis end Soome talveidülli abil Foto: meeleavaldajad blokeerisid europarlamendi NATO kuus olulist tegevust lõunas PERSOON. Playboy, kes võinuks muuta Põhja-Koread Mattis võttis kohe jutuks kaitsekulud (1) Stoltenbergilt uuriti ukrainlaste kahtluste kohta Arvamus Kristi Malmberg: mulle ei meeldi, kui president valetab (23) Postimees 1934: tinakarbike imetegeva rohuga Rainer Vakra: kas mandunud oravad annavad loobumisvõidu? (2) Juhtkiri: valitsus võib vahetuda juba enne valimisi (8) Risto Berendson: kui kiidulaul tapab uudise (2) Erkki Koort: Sisekaitseakadeemia lähetamine (1) Kaire Uusen: äkki loobudagi integratsioonist? (15) Taavi Minnik: «vene maailma» kuulsusetu lõpp (2) Sport Spordi lühiuudised PSG imeline võit lõi Barcelona tummaks Kellega suurtest sporditähtedest Sildaru Monacos juttu ajas? Nurmsalu seiklused päädisid toreda üllatusega Martinsenist Northugini: Norra võim Otepääl Tarbija Réunioni vulkaanipurse pakub võimsat vaatepilti kodu lühid Kodusisustaja võiks rohkem kodumaist eelistada Elamuremondi maksed tekitavad erimeelsusi Tartu Ülikooli raamatukogu remont ei jätku enne maid (1) Pühaste pruulikoda taastas ajaloolise keiserliku õllemargi (2) Tartu alustas taas pürgimist Euroopa kultuuripealinnaks Osa Vanemuise tänavast muutub ühesuunaliseks (1) Muusikaõppurid pääsevad pikkadest koolipäevadest Meelelahutus Koomiks Sudoku

Erkki Koort: Sisekaitseakadeemia lähetamine

3 min lugemist
Erkki Koort. FOTO: Liis Treimann

Riigi strateegiline eesmärk ei peaks olema maja, vaid tervik. Debatt, mis keskendub ühe kooli kolimisele, pole õige fookusega, kirjutab siseministeeriumi sisejulgeoleku asekantsler Erkki Koort.

Tellijale Tellijale

Sisekaitseakadeemia Narva viimisest on saanud Eesti suur eesmärk. Meediaruum on täidetud intervjuudest, arvamustest ja jutusaadetest, mis kõik teemat käsitlevad. Üllatavalt paljudele läheb korda akadeemia saatus ja paljud tunnevad muret Ida-Virumaa arengu pärast.

Avalik debatt on tugeva demokraatia tunnus ja arvamuste rohkus viib elu kahtlemata edasi. Erinevad vaated tagavad, et kõik pimedad nurgatagused valgustatakse läbi. Asja kurbloolisus on see, et debatt keskendub majale. Majale. Ja krundile. Ühe maja ehitamine ei muuda olukorda Virumaal. Piirkonna kontekstis on oluline just see, mis toimub väljaspool kinnist kooli. Koolile on oluline, mis toimub seespool kinnist kooli. Nendel teemadel debatt praegu ei peatu.

Õppisin Sisekaitseakadeemias 1995. aastal ja juba siis räägiti kooli kolimisest. Tõsi, mitte küll Narva. Arvan, et on äärmiselt väsitav keskkond, kui töötad organisatsioonis, kus räägitakse perioodiliselt ainult kuhugi viimisest. Sellistes tingimustes vaevalt et saab normaalne ja jätkusuutlik areng tagatud olla. Võib-olla on see start-up’ile soodne keskkond, aga akadeemiline õppeasutus ei ole start-up, sisejulgeolek ei ole start-up ja Eesti riik ei ole start-up.

15.02.2017 17.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto