T, 27.09.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Stoltenbergilt uuriti ukrainlaste kahtluste kohta

Evelyn Kaldoja
Stoltenbergilt uuriti ukrainlaste kahtluste kohta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Sõjaväeparaad Kosovos, mille elanikonna valdav enamus on suured NATO austajad.
Sõjaväeparaad Kosovos, mille elanikonna valdav enamus on suured NATO austajad. Foto: Armend Nimani / AFP / Scanpix

Kui möödunud nädalal kajastas teemat innukalt ennekõike Vene propagandakanal Sputnik ja mõned samasugust meelsust kandvad blogid, siis eile uuriti ka NATO peasekretärilt Jens Stoltenbergilt uuringufirma Gallup vastse küsitluse kohta, mille järgi näeb rohkem ukrainlasi (35 protsenti) NATOs ohtu kui kaitset (29 protsenti).

Stoltenberg meenutas, et NATO pakub Ukrainale märkimisväärsel määral nii poliitilist kui ka praktilist toetust. Just möödunud nädalal käis tal Brüsselis külas Ukraina peaminister Volodõmõr Groisman ning regulaarselt kohtub ta nii president Petro Porošenko kui ka teiste juhtkonna esindajatega. Peale selle pakub ukrainlastele eraldi abi mitu NATO liiget.

«Kuid Ukraina on demokraatlik ühiskond, kus on erinevaid vaateid, erinevaid arvamusi ja avatud poliitiline debatt. Sestap on fakt, et seal leidub erinevaid arvamusi NATO kohta,» nentis Stoltenberg. «See on osa Ukrainas käivast avatud ja demokraatlikust debatist.»

Märksõnad
Tagasi üles