Eestlased hakkavad Keskerakonda taas omaks võtma

FOTO: Alari Paluots

Läinudaastase valitsuskriisi tekitajatena on kaotanud toetust nii sotsiaaldemokraadid kui ka IRL, hääli-hoogu on juurde saanud rahvuskonservatiivid. Keskerakond on suutnud eestlaste seas toetust sügisega võrreldes kahekordistada, näitas uuringufirma Kantar Emor poolt BNSi ja Postimehe tellimusel läbi viidud erakondade toetuse uuring.

Tellijale Tellijale

Tsentristid võivad rõõmustada: alates erakonnajuhi vahetusest läinud aasta novembris, tegelikult juba septembrist, mil muutused parteis olid käegakatsutavad, on kõik ülesmäge läinud. Peaministriparteina dikteerivad nad teemasid sotsiaaldemokraatidele, kuid eriti IRLile, kelle valijaskond on praegu võimu tipus toimuvast kõige enam häiritud.

Segased signaalid kodakondsus- ja keelepoliitikas on võtnud IRLilt toetust ja toonud sotsidele muu rahvuse esindajate tänu. Eestikeelsete valijate arvamuse põhjal, kelle käest uuringufirma Kantar Emor küsis veebruaris, et kui homme toimuksid riigikogu valimised, siis kelle poolt nad hääletaksid, on IRL üheksa protsendiga viimasel kohal.

15.02.2017 17.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto