R, 22.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Omandireformi haavad veritsevad endiselt

Nils Niitra
, reporter
Facebook
Comments 2
Marko Tumanov võitles kaua esivanemate metsa tagastamise eest, sai selle küll tagasi, kuid enne oli see muudetud looduskaitsealaks, mida ei saa müüa ega vahetada.
Marko Tumanov võitles kaua esivanemate metsa tagastamise eest, sai selle küll tagasi, kuid enne oli see muudetud looduskaitsealaks, mida ei saa müüa ega vahetada. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Omandireform oli Eestis kahtlemata kõige rohkem paksu verd tekitanud reform, mille käigus läksid lõhki suguvõsad ja lootusetult tülli kümned tuhanded inimesed. Kohtutee pole tänaseni rohtunud.

Kohut käidi riigi ja omavalitsustega, perekonniti omavahel ja naabritega. Siiani satuvad Postimehe toimetusse enamasti hallipäised inimesed võidunud kaustadega ja püüavad ajakirjanikku veenda 15 või 20 aasta taguse valusa loo päevakajalisuses. Kohati tundub, et aastakümnetepikkusest protsessimisest on saanud elustiil.

Facebook
Comments 2
Tagasi üles