N, 6.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Puudega laste ravi vajab lisaraha

Siiri Liiva
Puudega laste ravi vajab lisaraha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Postimees kirjutas esmaspäeval, et puudega lapsed, kellele on koostatud rehabilitatsiooniplaan, peavad teenuseid ootama seaduse järgi kuni aastapikkuses järjekorras, kus praegu on kirjas mitusada last. Sotsiaalkaitseminister Kaia Iva kinnitas eile riigikogu infotunnis, et ministeerium taotleb riigieelarvest lisaraha, ning on viimase kuu aja jooksul tegelenud sellega, et järjekorrad likvideerida.

Sellel aastal oleks järjekordade likvideerimiseks Iva hinnangul vaja juurde umbes kaks miljonit eurot. «Ma olen lootusrikas, aga mul ei ole antud hetkel võimalik öelda, et jah, see raha on olemas,» ütles Iva.

«Aga kindlasti sellise sisemise monitoorimisega ja teenuse kasutamise jälgimisega järjest need järjekorras olevad isikud ka teenusele saavad,» jätkas ta. «Järjest monitooritakse seda, kuivõrd ja kes seda teenust kasutab või kes seda ei kasuta, ja sellest vabanenud vahendite arvel saavad järjest uued inimesed teenusele,» selgitas Iva.

Tagasi üles