Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2017
Eesti Mälumäng Marina Kaljurand astub uude ametisse (8) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Majanduse lühiuudised Ametlik töökoht – ema Majandus Simson: riigi käed on transiidiäri aitamisel seotud Telekanali TV3 müük jõuab lõpule Majanduse lühiuudised Raamatupidajatel on maksusüsteemi kohta üks lihtne ettepanek Kõrgepalgalised peavad loobuma 432 eurost aastas (15) Aktsia, mis maksab veerand miljonit Arendajad lubavad raamatupidamistarkvaraga seotud kulud ise kanda Välismaa Trumpi tüli julgeolekutöötajatega süveneb Mattis rikkus pressikonverentsi vana rutiini Tsahkna sõnul vajaks riigikaitse tegelikult rohkem kui 2,2 protsenti SKTst (2) KOHALIK VAADE. Ungari valitsus on võtnud MTÜd sihikule Arvamus Henrik Roonemaa: mida teha isesõitvas autos? (6) Aarne Mäe: homofestivali kaval kampaania (3) Vastukaja Peet Põder: pole Eestit Narvata ja Narvat Narva-Jõesuuta (7) Juhtkiri: sisekaitseakadeemia Narva saatmine on argumenteerimata otsus (2) Postimees 1927. aastal: kaitsevägi teeb koostööd kaitseliiduga Ahto Lobjakas: Prantsusmaa Le Peni ja vabariigi vahel (12) Kultuur Tajuintensiivsusest suletud ruumis (1) Disain kuulub rahvale Sport Spordi lühiuudised Astmaraport: Norra suusatajad pole millegi vastu eksinud Eesti suusataja murrab esikümnesse: Saarepuu siiras optimism või puhas utoopia? Bayern sillutas teed Wengeri ajastu lõpule (1) Eesti hoki ootab Balti liigat ja vabaneb negatiivsusest Tartu Tartu sai kolm uut aukodanikku Harjutamine lisab kiirabiautojuhi kätesse kindlust Elva uue kultuurikeskuse avapidu on välja müüdud Tähtsa tartlase tiitlit kandev naine satub sünnilinna harva Koolid toovad oma raskekahurväe õpilaste ette Kas Kodavere või Peipsiääre? Uue valla sünnivalu jätkub (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1927. aastal: kaitsevägi teeb koostööd kaitseliiduga

1 min lugemist
Kaitseliidu logo. FOTO: Internet

Neil päevil viibis Tartus kaitseliidu ülem kolonel Roska, et osa võtta ühisest nõupidamisest, mis oli 2. diviisi ülema poolt korraldatud diviisi väeosade ülemate ja Lõuna-Eesti kaitsemalevate pealikute jaoks.

Nõupidamise sihiks oli mõtteid vahetada kaitseväe ja kaitseliidu koostöö üle eesmärgiga kõrvaldada mõnesuguseid nähtusi, mis tegelikus elus esile kerkinud kindlama kontakti puudumise tõttu kaitseväe ja kaitseliidu üksuste vahel ja kus läbirääkimised mõlemi poole vahel tarvilikud.

Läbirääkimistel puudutati eriti õppekavasid, instruktorite andmist kaitseväe osadest kaitseliidu malevlastele ja instruktorite tarvilist ettevalmistust. Näit. ei saa iga ohvitser olla kaitseliidus instruktoriks. Ainult ühise ja tiheda koostöö abil on võimalik neist küsimustest tegelikus elus üle saada.

Huvitavamate küsimuste liiki, mis nõupidamisel kõne alla tuli, kuulub ühise suvelaagri korraldamine. Selgus, et niihästi diviisi ülem kui ka kaitseliidu ülem mõlemad ühist suvelaagrit kaitseväele ja kaitseliidule pooldavad. Selle sihiks on võimaldada malevlastele peale talviste teoreetiliste õppuste viibida suvel mõnda aega koos kaitseväega laagris, kus teoreetilised teadmised saaks kroonitud praktilise lahingutegevusega, lahingurännakutega, öösiste õppustega jne. 17.02.1927

Seotud lood
16.02.2017 18.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto