Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2017
Eesti Mälumäng Marina Kaljurand astub uude ametisse (8) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Majanduse lühiuudised Ametlik töökoht – ema Majandus Simson: riigi käed on transiidiäri aitamisel seotud Telekanali TV3 müük jõuab lõpule Majanduse lühiuudised Raamatupidajatel on maksusüsteemi kohta üks lihtne ettepanek Kõrgepalgalised peavad loobuma 432 eurost aastas (15) Aktsia, mis maksab veerand miljonit Arendajad lubavad raamatupidamistarkvaraga seotud kulud ise kanda Välismaa Trumpi tüli julgeolekutöötajatega süveneb Mattis rikkus pressikonverentsi vana rutiini Tsahkna sõnul vajaks riigikaitse tegelikult rohkem kui 2,2 protsenti SKTst (2) KOHALIK VAADE. Ungari valitsus on võtnud MTÜd sihikule Arvamus Henrik Roonemaa: mida teha isesõitvas autos? (6) Aarne Mäe: homofestivali kaval kampaania (3) Vastukaja Peet Põder: pole Eestit Narvata ja Narvat Narva-Jõesuuta (7) Juhtkiri: sisekaitseakadeemia Narva saatmine on argumenteerimata otsus (2) Postimees 1927. aastal: kaitsevägi teeb koostööd kaitseliiduga Ahto Lobjakas: Prantsusmaa Le Peni ja vabariigi vahel (12) Kultuur Tajuintensiivsusest suletud ruumis (1) Disain kuulub rahvale Sport Spordi lühiuudised Astmaraport: Norra suusatajad pole millegi vastu eksinud Eesti suusataja murrab esikümnesse: Saarepuu siiras optimism või puhas utoopia? Bayern sillutas teed Wengeri ajastu lõpule (1) Eesti hoki ootab Balti liigat ja vabaneb negatiivsusest Tartu Tartu sai kolm uut aukodanikku Harjutamine lisab kiirabiautojuhi kätesse kindlust Elva uue kultuurikeskuse avapidu on välja müüdud Tähtsa tartlase tiitlit kandev naine satub sünnilinna harva Koolid toovad oma raskekahurväe õpilaste ette Kas Kodavere või Peipsiääre? Uue valla sünnivalu jätkub (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vastukaja

2 min lugemist

Võrkpall, erinevalt jalkast, ei sobi lastele

Olen ääretult nördinud, et Rakvere võrkpallitreener Mati Merirand on artiklis «Jalgpallitrennid lasteaias on puhas äri laste arvelt» (PM 15.02) asunud ründama jalgpalliga tegelemist. Mitte kusagil maailmas ei ole võrkpall olnud põhitegevusala. Alati on võrkpall olnud täiskasvanute, mitte laste ajaviitetegevus, sest lastele juba kasvu tõttu ei sobi «teise korruse» mäng.

Sellesarnase mängulise ülesehitusega on rahvastepall, mida on küll enamikus koolides lastele Vene okupatsiooniajast saadik õpetatud, kuid ka see on selline õpetajate käsu all mängimise mäng, mida koolipoisid ja ka koolitüdrukud vabatahtlikult ei mängi. Vene okupatsiooniajal jalgpalli koolis sisuliselt ei õpetatud – ükski kehalise kasvatuse õpetaja ei näidanud isegi seda, kuidas jalga hoida ja millise jalaosaga lüüa palli, kuid sellest hoolimata mängisin ka mina poistega vahetunnis jalgpalli, kuigi lõin palli ebaõigesti, ainult varbaotsaga, sest kehalise tundides tegeldi põhiliselt korvpalli õpetamisega.

Kui võrkpallitreener näeb, et lapsed ei taha vabatahtlikult täiskasvanutele sobiva ajaviitemänguga tegelema tulla, siis selle asemel, et rünnata jalgpalli õige mängu õpetamist, võiks hakata mõne teise, lastele huvitavama spordiala õpetamisega tegelema. Isegi käsipall on lastele kasvu tõttu sobivam kui võrkpall või korvpall. Kuid ka härra Mati Merirand võiks ennast täiendada jalgpalliga just nii, nagu töötukassa inimestele soovitab: õppige uus eriala, kui teil enam tööd ei ole, sest võib-olla on võrkpallitreenereid lihtsalt liiga palju.

Ka USAs, kus kristliku noorte meeste ühingu tegelane William George Morgan võrkpalli välja mõtles, et kuritegevusele kalduvaid noori saaks ilma vastasega kehalisse kontakti sattumata panna viisakalt sportlikult võistlema, ei suuda see konkureerida pesapalliga, mis on USAs esikohal. Ameerikalik ragbi variant, mida USAs nimetatakse sõnaga football, on teisel kohal ja kolmandale jääb USAs jäähoki. Niisiis ei jõua võrkpall esikolmikusse ka omal sünnimaal. Seega ei ole põhjust selle mängu surumiseks tõelise ülemaailmse jalgpalli asemele!

Lembit Hiiop

«Pealtnägija» ei omastanud politsei töövõitu

Kirjutan seoses Postimehe uuriva toimetuse juhataja Risto Berendsoni arvamuslooga «Kui kiidulaul tapab uudise» (PM 16.02).

Väide, et «Pealtnägija» omastas politsei töövõidu Toomas Lepa ja KIKi rahadega, ei ole õige. Tegelikult oli nii, et Anna Gavronski uuris teemat, märkas eeldatavat Lepa huvide konflikti KIKi rahade saamisel ja pöördus KIKi poole. KIK algatas selle peale auditi, mis päädis selle nädala algul avaldatud tagasinõudega. Ehk siis teisisõnu – politsei küll tegeles pikka aega TTVga, aga mitte konkreetselt KIKi rahadega.

Mihkel Kärmas, ETV/«Pealtnägija»

Seotud lood
    16.02.2017 18.02.2017
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto