Sisukord
Majandus
Tänane leht
17.02.2017
Eesti Mälumäng Marina Kaljurand astub uude ametisse (8) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Majanduse lühiuudised Ametlik töökoht – ema Majandus Simson: riigi käed on transiidiäri aitamisel seotud Telekanali TV3 müük jõuab lõpule Majanduse lühiuudised Raamatupidajatel on maksusüsteemi kohta üks lihtne ettepanek Kõrgepalgalised peavad loobuma 432 eurost aastas (15) Aktsia, mis maksab veerand miljonit Arendajad lubavad raamatupidamistarkvaraga seotud kulud ise kanda Välismaa Trumpi tüli julgeolekutöötajatega süveneb Mattis rikkus pressikonverentsi vana rutiini Tsahkna sõnul vajaks riigikaitse tegelikult rohkem kui 2,2 protsenti SKTst (2) KOHALIK VAADE. Ungari valitsus on võtnud MTÜd sihikule Arvamus Henrik Roonemaa: mida teha isesõitvas autos? (6) Aarne Mäe: homofestivali kaval kampaania (3) Vastukaja Peet Põder: pole Eestit Narvata ja Narvat Narva-Jõesuuta (7) Juhtkiri: sisekaitseakadeemia Narva saatmine on argumenteerimata otsus (2) Postimees 1927. aastal: kaitsevägi teeb koostööd kaitseliiduga Ahto Lobjakas: Prantsusmaa Le Peni ja vabariigi vahel (12) Kultuur Tajuintensiivsusest suletud ruumis (1) Disain kuulub rahvale Sport Spordi lühiuudised Astmaraport: Norra suusatajad pole millegi vastu eksinud Eesti suusataja murrab esikümnesse: Saarepuu siiras optimism või puhas utoopia? Bayern sillutas teed Wengeri ajastu lõpule (1) Eesti hoki ootab Balti liigat ja vabaneb negatiivsusest Tartu Tartu sai kolm uut aukodanikku Harjutamine lisab kiirabiautojuhi kätesse kindlust Elva uue kultuurikeskuse avapidu on välja müüdud Tähtsa tartlase tiitlit kandev naine satub sünnilinna harva Koolid toovad oma raskekahurväe õpilaste ette Kas Kodavere või Peipsiääre? Uue valla sünnivalu jätkub (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Simson: riigi käed on transiidiäri aitamisel seotud

2 min lugemist
Kadri Simson FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Majandus- ja taristuminister Kadri Simsonil (Keskerakond) pole praegu plaanis kohtumisi Venemaa kolleegidega, et püüda kaasa aidata transiitkaupade kadumise tõttu kriisi sattunud Eesti raudteeäri päästmisele.

Tellijale Tellijale

Eesti Raudtee peadirektor Sulev Loo on öelnud, et Venemaalt tulev transiidivoog kahanes majanduspoliitika tagajärjel. Venemaa Raudteed ei suuna oma kaupu kuhugi Eesti kaudu hoolimata sellest, et Ust-Luga sadam ei saa nendega hakkama. Milliseid võimalusi näete olukorra muutmiseks?

Venemaa on teinud suuri investeeringuid oma sadamatesse ja suunab vedajaid kasutama esmajärjekorras neid, et riigile tehtud investeeringud tagasi teenida. Eesti riigil nende protsesside mõjutamiseks väga palju võimalusi pole, kuna tegemist on eelkõige teise riigi majanduspoliitiliste kaalutlustega ning Eesti ise pole kaupade omanik ega nende vahendaja.

16.02.2017 18.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto