Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
17.02.2017
Eesti Mälumäng Marina Kaljurand astub uude ametisse (8) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Majanduse lühiuudised Ametlik töökoht – ema Majandus Simson: riigi käed on transiidiäri aitamisel seotud Telekanali TV3 müük jõuab lõpule Majanduse lühiuudised Raamatupidajatel on maksusüsteemi kohta üks lihtne ettepanek Kõrgepalgalised peavad loobuma 432 eurost aastas (15) Aktsia, mis maksab veerand miljonit Arendajad lubavad raamatupidamistarkvaraga seotud kulud ise kanda Välismaa Trumpi tüli julgeolekutöötajatega süveneb Mattis rikkus pressikonverentsi vana rutiini Tsahkna sõnul vajaks riigikaitse tegelikult rohkem kui 2,2 protsenti SKTst (2) KOHALIK VAADE. Ungari valitsus on võtnud MTÜd sihikule Arvamus Henrik Roonemaa: mida teha isesõitvas autos? (6) Aarne Mäe: homofestivali kaval kampaania (3) Vastukaja Peet Põder: pole Eestit Narvata ja Narvat Narva-Jõesuuta (7) Juhtkiri: sisekaitseakadeemia Narva saatmine on argumenteerimata otsus (2) Postimees 1927. aastal: kaitsevägi teeb koostööd kaitseliiduga Ahto Lobjakas: Prantsusmaa Le Peni ja vabariigi vahel (12) Kultuur Tajuintensiivsusest suletud ruumis (1) Disain kuulub rahvale Sport Spordi lühiuudised Astmaraport: Norra suusatajad pole millegi vastu eksinud Eesti suusataja murrab esikümnesse: Saarepuu siiras optimism või puhas utoopia? Bayern sillutas teed Wengeri ajastu lõpule (1) Eesti hoki ootab Balti liigat ja vabaneb negatiivsusest Tartu Tartu sai kolm uut aukodanikku Harjutamine lisab kiirabiautojuhi kätesse kindlust Elva uue kultuurikeskuse avapidu on välja müüdud Tähtsa tartlase tiitlit kandev naine satub sünnilinna harva Koolid toovad oma raskekahurväe õpilaste ette Kas Kodavere või Peipsiääre? Uue valla sünnivalu jätkub (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Koolid toovad oma raskekahurväe õpilaste ette

2 min lugemist
Intellektika projektijuht Virge Lomp ja ASi Tartu Näitused kommunikatsioonijuht Henrik Urbel ei pääsenud eile veel messihalli toodud kõrgema sõjakooli soomustransportööri sisse, ent täna saavad kõik huvilised seda masinat lähemalt uurida. FOTO: Sille Annuk

Täna hommikul sai avalöögi juba 25. In­­tellektika haridusmess, kus igas vanuses õppuritel avaneb võimalus hankida teadmisi neid huvitavate erialade kohta või uurida, milliseid ametimehi tulevikus üldse vaja läheb.

Kuigi peamiselt külastavad messi põhikooli- või gümnaasiumilõpetajad, on sinna oodatud kasvõi esimeste klasside õpilased ja needki, kel koolitee juba seljataga, ent oma siht elus veel leidmata.

Kindlasti võiksid Tartu Näituste hallist läbi astuda kõikide Tartu linna koolide õpilased, sest linn maksab nende messipileti kinni. Seega on õpilaspileti ettenäitamisel neile prii sissepääs, teistel külastajatel tuleb lunastada kahe euro eest messipilet.

Et põhikooli- või gümnaasiumilõpetajal on tihti keeruline jõuda selgusele, mida ikkagi edasi õppida ning milline amet võiks just talle sobida, on Rajaleidja keskus seadnud messihalli sisse oma nurga, kus saab tasuta karjäärinõustamist.

Intellektika projektijuht Virge Lomp rääkis, et privaatseks nõustamiseks on Rajaleidjal kinnine boks, kus saab spetsialistiga aru pidada teiste messikülastajate pilkude eest varjatult.

Vahetud nõuanded

Tartu Näituste kommunikatsioonijuht Henrik Urbel sõnas, et ehkki internetiajastul võiks arvata, et kogu edasiõppimist ja karjäärivalikuid puudutav info on internetist kättesaadav, pakub mess noortele võimalust küsida otse omaealistelt ühes või teises koolis õppimise kohta. Nimelt toovad nii kõrgkoolid, kutsekoolid kui gümnaasiumid messile enda tudengid ja õpilased, kes seal vahetult kogemusi jagavad.

Intellektikal saab proovida ka mitmeid ameteid. Näiteks Valgamaa kutseõppekeskus pakub võimalust ise auto poritiivalt kriimu eemaldada, Tartu kutsehariduskeskus on kohale toonud keevitussimulaatori, millel käeosavust harjutada. Oma töö praktilisi külgi tutvustavad veel elektrikud, kondiitrid, mehhatroonikud, sepad, siseviimistlejad ja teised.

Urbeli sõnul kasutavad koolid aktiivselt võimalust töötubades proovida sedagi, mida on teoorias koolitunnis õpitud. Töötubadesse on juba hulga registreerunuid, paljud tulevad terve klassiga.

Magus võistlus

Kell 9 algava messi suursündmus on juba kell 10 algav inspiratsioonihommik. Teiste seas tuleb sinna üllatuskülaline rääkima oma haridusteest ja sellest, mida ta on oma õpiajast praegusesse ellu kaasa võtnud. Kes ise inspiratsioonihommikule kohale minna ei saa, võib selle otseülekannet vaadata Postimehe veebilehelt.

Oma tööd tutvustavad täna ka jõustruktuuride töötajad. Selleks puhuks on kohale toodud maastur ja pääste­­auto, demonstratsioonesinemisi teevad narko- ja tubakakoerad ning vanglateenistuse relvastatud üksus.

Messi kulminatsioon on kell 14 algav sünnipäevatordi valmistamine. Selleks on end kirja pannud 27 õpilasvõistkonda Hiiumaalt Tallinnani. Nende ülesanne on kaunistada üks osa 16 meetri pikkusest sünnipäevatordist nii, et kaunistused esitleksid kõige paremini nende kooli.

Kolmekihilise biskviidiga kohupiimatordi pistavad peale kohtunike hindamist kõik messikülastajad kell 16 ühiselt pintslisse.

Haridusmess Intellektika

Täna kell 9–18 Tartu Näituste messikeskuses

Valik messil toimuvast

  • kell 10–12 inspiratsioonihommik
  • kell 10, 12, 14 ja 16 ettevõtlusküla rollimäng Business Game
  • kell 10 Tartu ülikooli meditsiiniteaduste töötuba «Kehalise töövõime mõõtmine ja väsimuse astme määramine»
  • kell 12.30–13 Tartu kutsehariduskeskuse toiduteater
  • kell 13 koolinoorte Luuleprõmmu Eesti meistrivõistluste finaal
  • ell 13.30 vanglateenistuse relvastatud üksuse demonstratsioonesinemine
  • kell 13.45 narko- ja tubakakoerte demonstratsioonesinemine
  • kell 14 koolidevaheline tordivõistlus
Seotud lood
16.02.2017 18.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto