Sisukord
Arvamus
Postimees
17.02.2017
Eesti Mälumäng Marina Kaljurand astub uude ametisse (8) Dilbert Male Palju õnne Horoskoop Tagaots Majanduse lühiuudised Ametlik töökoht – ema Majandus Simson: riigi käed on transiidiäri aitamisel seotud Telekanali TV3 müük jõuab lõpule Majanduse lühiuudised Raamatupidajatel on maksusüsteemi kohta üks lihtne ettepanek Kõrgepalgalised peavad loobuma 432 eurost aastas (15) Aktsia, mis maksab veerand miljonit Arendajad lubavad raamatupidamistarkvaraga seotud kulud ise kanda Välismaa Trumpi tüli julgeolekutöötajatega süveneb Mattis rikkus pressikonverentsi vana rutiini Tsahkna sõnul vajaks riigikaitse tegelikult rohkem kui 2,2 protsenti SKTst (2) KOHALIK VAADE. Ungari valitsus on võtnud MTÜd sihikule Arvamus Henrik Roonemaa: mida teha isesõitvas autos? (6) Aarne Mäe: homofestivali kaval kampaania (3) Vastukaja Peet Põder: pole Eestit Narvata ja Narvat Narva-Jõesuuta (7) Juhtkiri: sisekaitseakadeemia Narva saatmine on argumenteerimata otsus (2) Postimees 1927. aastal: kaitsevägi teeb koostööd kaitseliiduga Ahto Lobjakas: Prantsusmaa Le Peni ja vabariigi vahel (12) Kultuur Tajuintensiivsusest suletud ruumis (1) Disain kuulub rahvale Sport Spordi lühiuudised Astmaraport: Norra suusatajad pole millegi vastu eksinud Eesti suusataja murrab esikümnesse: Saarepuu siiras optimism või puhas utoopia? Bayern sillutas teed Wengeri ajastu lõpule (1) Eesti hoki ootab Balti liigat ja vabaneb negatiivsusest Tartu Tartu sai kolm uut aukodanikku Harjutamine lisab kiirabiautojuhi kätesse kindlust Elva uue kultuurikeskuse avapidu on välja müüdud Tähtsa tartlase tiitlit kandev naine satub sünnilinna harva Koolid toovad oma raskekahurväe õpilaste ette Kas Kodavere või Peipsiääre? Uue valla sünnivalu jätkub (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Juhtkiri: sisekaitseakadeemia Narva saatmine on argumenteerimata otsus

2 min lugemist
Narva kindlus. FOTO: EERO VABAMÄGI/POSTIMEES FOTO: Eero Vabamaegi/

Keskerakonna, IRLi ja sotside valitsusliit on koalitsioonileppesse kirjutanud punkti, mis näeb ette Sisekaitseakadeemia kolimise Narva. Poliitikute erikomisjon tegi valitsusele ettepaneku kool Tallinnast piirilinna viia. Samal ajal näitab sel teemal peetud avalik debatt üha selgemalt, et poliitilisi punkte lootva otsuse taga ei ole praegu veenvaid argumente ega ka raha ning targem oleks sellest loobuda.

Poliittehnoloogiliselt tekitati lõks nagu muinasjutus: lähed vasakule, saad surma, lähed paremale, kaotad elu. Inimesed, kes ei ole kooli kolimise mõtet toetanud, on end leidnud olukorras, kus neil näidatakse ülekohtuselt näpuga – nemad Ida-Virust ei hooli. Nende seas on näiteks aastaid Narvas töötanud, linna edendanud ja sellest raamatu kirjutanud praegune Sisekaitseakadeemia rektor Katri Raik, aga ka endised siseministrid, mitmed ametnikud ja õppejõud.

Argumendid, mis räägivad akadeemia kolimise vastu, ei ütle üksiti, et Eesti keerab Narvale ja Ida-Virumaale selja. Niisuguse mulje jätmine poliitiliste punktide noppimise ihas on ohtlik mõtteviis. Kuigi arutelu on keskendunud sisejulgeolekule ja Ida-Virumaa lõimimisele muu Eestiga, on esile toodud ka kooli seisukohalt tähtsaim – kannataks õppetöö kvaliteet. Vastuargumente pole siin leitud või ka tahetud leida. Võimalik, et neid polegi. Asi pole ju Narvas – täpselt samad küsimused tekiksid, kui kool kolitaks Valka või Võrru.

Ligi pool aastakümmet tagasi hinnati projekti maksumuseks 50 miljonit eurot. Olgu hinnalipik praegu milline tahes (vaevalt et väiksem), tuleks küsida, kas see on õigustatud regionaalpoliitiline rahapaigutus. Ida-Virumaa vajab tähelepanu ja toetust ning mitte ainult sõnades – tegevuskava, mis ei piirdu ainult ühe kinnise asutusega, vaid on suunatud rohkem kogukonnale. Vaid siis tuleb elu. Ida-Virumaal on paljud käinud talverõõme nautimas – hiljuti kiitis Kiviõli mäenõlva meie suurim spordilootus Kelly Sildaru. Narvas toimub populaarne energiajooks, sajad mootorratturid on käinud piirilinnas kokkutulekul. Neid näiteid on veelgi.

Jüri Ratase valitsust on iseloomustanud ennem agarus kui läbimõtlemine. Pärast eelmise valitsuse otsustuskriise tahetakse justkui avalikkust veenda, et praegune kabinet teeb suuri asju. Paraku on need ilmsiks tulles nagu sulavad lumememmed kevadpäikese käes. Meenutagem maksuideid (automaks, abikaasade ühisdeklaratsioon jne), alkoholipoliitika muutuste tuulelippu, asutuste kolimise kava, mille minister Mihhail Korb kiiruga töödokumendiks kuulutas, ja nii edasi. Rapsimine külvab segadust ja tekitab kahtlemata murelikke mõtteid, kuidas haldusreformiga hakkama saadakse.

Seotud lood
16.02.2017 18.02.2017
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto